KrásaKrása a móda

Denní líčení: 5 důležitých kroků

Denní líčení: 5 důležitých kroků

Každá z nás to známe. Jdete ven na kafe s kamarádkou, nevíte jak se nalíčit tak, abyste nevyvolávaly mnoho pozornosti, ale na druhou stranu chcete vypadat půvabně. Řekneme vám krok po kroku, jak takové líčení vytvořit.

Denní líčení je základ

Denní líčení se vztahuje na make-up, který nosíte během běžného dne, například:

  • práce
  • škola
  • každodenní aktivity

Jeho hlavním cílem je vytvořit přirozený a svěží vzhled, který zdůrazňuje vaši přirozenou krásu, aniž by působil příliš výrazně.

Příprava pleti

Nejdříve je důležité si připravit pleť. Odličte se a poté se namažte sérem a denním krémem. Po uschnutí, je nutností každý den si dát na pleť ochranný faktor SPF 50, aby vaše kůže netrpěla slunečními paprsky a rychleji nezestárla.

Oči

Lepší je začínat očima, jelikož přebytky stínů vám popadají na pleť a takto si je můžete setřít bez toho, aniž byste poničily make-up. Při líčení očí volte přirozené odstíny jako jsou: neutrální hnědé, béžové, šedé či světlá starorůžová. Řiďte se radou, že tmavé stíny patří do vnějšího kraje a do záhybu a do vnitřního koutku patří vždy světlý stín pro rozjasnění. Zakončete tenkou černou linkou.

Make-up

Po stínech přichází báze pod make – up, která vám pomůže s výdrží. Dále naneste štětcem nebo houbičkou vám padnoucí středně krycí make-up. Na kruhy pod očima a další větší nedostatky použijte korektor. Nyní si můžete dát řasenku. Celý obličej zapudrujte. Nyní sáhněte po konturce a po délce lícních kostí ji aplikujte nad ní. Nahoďte tvářenku směrem ke spánkům a máte hotovo.

Obočí a rty

Vyplňte a upravte obočí pomocí tužky nebo stínu. Obočí si rozčešte kartáčkem na něj určené. Díky tomuto uvidíte prázdná místa, které potřebují vyplnit tužkou jemnými tahy směrem růstu chloupků. Na rty volte přirozené odstíny rtěnek nebo si vyberte lesky, které odpovídají vašemu přirozenému odstínu.

Shrnutí

Denní líčení je make-up, který se nosí během běžného dne a má za cíl vytvořit přirozený a svěží vzhled. Výše popsaný způsobem můžete vytvořit denní líčení, které zdůrazní vaši přirozenou krásu.