KrásaMódaZdraví

Dárky pro seniorky: Podívejte se na nejlepší vánoční tipy

Dárky pro seniorky: Podívejte se na nejlepší vánoční tipy

Vánoční období je ideální čas k tomu, abychom udělali našim milovaným maminkám a babičkám radost. Připomeňme jim, jak jsou pro nás důležité. Pokud už s předstihem vybíráte vánoční dárky a nemáte žádný nápad, čím starší ženu potěšit, čtěte dále. V dnešním článku pro vás máme několik tipů na dárky, které budou pro seniorky příjemné a praktické.

Darujte společně strávený čas – zážitek nebo třeba vyrobený poukaz

Někdy zkrátka ten nejlepší dárek nic nestojí. Strávit čas společně s vaší babičkou nebo maminkou, tetou či jinou důležitou ženou ve vašem životě, poslechnout si její příběhy a projevit zájem o její život, to je něco, co může být pro ni tím nejcennějším dárkem.

  • Vyrobte dárkový poukaz: Pokud si nejste jistí, co by seniorka opravdu potřebovala nebo si přála, věnujte jí ručně vyrobený dárkový poukaz na čas strávený společně s vámi. 
  • Vhodným řešením je také dárkový poukaz do oblíbeného obchodu nebo restaurace.
  • Vstupenky na koncert nebo divadelní představení jsou také dobrým řešením, jak milovanou osobu potěšit. Pokud víte o nějaké kulturní nebo hudební akci, která by seniorku zajímala, udělejte z toho společný zážitek a doprovodte ji na akci.
Darujte společně strávený čas
Darujte společně strávený čas

Seniorky ocení teplou přikrývku nebo šálu

V zimním období je teplá přikrývka nebo hebká šála vždy vítaným dárkem. Pokud se rozhodnete ke koupi, vyberte kvalitní materiál a krásný design, který udělá zimní večery ještě útulnější. 

Předplatné časopisu nebo novin seniorky potěší

​​Pokud víte o konkrétních zájmech, pak může být předplatné oblíbeného časopisu nebo novin také skvělým dárkem. Seniorky ráda tvoří, takže chybu určitě neuděláte předplatným časopisu z kategorie hobby, kde ženy nalezenou návody na šití nebo ruční výrobu domácích dekorací.

  • Kreativní ruční tvoření nejen v časopisu: Domácí pečení, ručně vyrobené šperky nebo pletené výrobky jsou vždy oblíbené. Seniorky mohou ocenit vaši snahu a kreativitu.
Ženy rády čtou, darujte knihu nebo členství v knižním klubu
Ženy rády čtou, darujte knihu nebo členství v knižním klubu

Čtenářky určitě nezklame kniha nebo audiokniha

Mnoho seniorek má rádo čtení, knihou určitě nic nezkazíte. Pokud má vaše babička již problémy s očima, pak může ocenit audioknihu. Vyberte však vždy knihu na základě jejích zájmů – může to být romantický román, historický příběh nebo kniha o cestování.

  • Členství v knižním klubu: Milovnice čtení mohou ocenit členství v knižním klubu, díky kterým budou mít k dispozici nové knihy každý měsíc.

Rodinné fotoalbum aneb darujte vzpomínky

Seniorky si rády připomínají chvíle strávené společně s rodinou a blízkými příbuznými. Vytvořte jí fotoknihu s rodinnými fotografiemi a vzpomínkami a k tomu přidejte osobní věnování. Tento dárek bude plný emocí a vzpomínek.

Darujte doplňky stravy pro zdraví

Seniorky a starší ženy rozhodně potěší, pokud se zajímáte o jejich zdraví. Darujte pod stromeček balíček doplňků stravy pro udržení kondice. Mohou to být vitamíny, minerály, doplňky stravy pro zlepšení paměti nebo třeba pro podporu zdraví kloubů.

Seniorky potěší zájem o jejich zdraví
Seniorky potěší zájem o jejich zdraví