Krása

Dámský účes na patku: Víte jak ho vybrat v roce 2024?

Dámský účes na patku: Víte jak ho vybrat v roce 2024?

Dámský účes patka nebo na patku je stálicí, na kterou módní trendy nemají zásadnější vliv. Ještě jste ji na vlastní vlasy „neokusila“? Proč byste rozhodně měla?

Patka se vrací do hry

Patka je důkazem, že móda je cyklická. Rok 2022 ji vrátil do hry jako žhavý trend. Vlastně ale nikdy zcela nezmizela. Je totiž skvělá na řadu způsobů.

Sluší mnoha tvarům obličeje. tvaru obličeje nebo velikosti čela. Pozor by si měly dát pouze majitelky tváře protáhlého tvaru a také ty z vás, které mají vysoké čelo. Vám tento styl nemusí vyloženě zalichotit. Vhodnější pro vás bude tupě střižená ofina.

Nosit ji může opravdu každý, a to s dlouhými i krátkými vlasy. Vašemu sestřihu trochu více osobitosti. Patka ležérně spadající přes oko působí rozverně a koketně. Účesu také dodá mladistvý šmrnc.

Navíc patka představuje o něco menší riziko než ofina. Vzhledem k její délce nebude její ustřižení tak výrazná změna. Je tedy vyšší šance, že si na účes poměrně dobře zvyknete.

Nebudete tak už po pár dnech přemýšlet nad alternativami v podobě nejrůznějších sponek, s nimiž „přežijete“ dorůstání. To ostatně vzhledem k délce patky navíc nepotrvá tak dlouho, pakliže se nakonec opravdu rozhodnete, že nový účes nechcete.

Jak vybrat účes na patku

Co ale musíte zvážit, a to nejen u patky, ale i u jakéhokoli jiného účesu, to je především:

  • jestli je pro vás praktický
  • jakou péči jste mu ochotná věnovat

S čím se v tomto případě jednoznačně musíte smířit, to jsou „neposedné pramínky“. Patka vám může padat do očí a překážet v obličeji. Z podstaty je navržená tak, abyste ji nosila rozpuštěnou. Což může být problém hlavně venku.

Zafouká-li vítr, prameny můžete mít až v ústech. Navíc vám může samozřejmě počasí tímto způsobem celou „fazónu“ i notně pokazit. A stažením do culíku to v tomto případě prostě a jednoduše nevyřešíte. Rozmyslete si tak, jestli by pro vás nebyly praktičtější delší vlasy zastřižené ve stejné délce.

Co se týče údržby, častá a pravidelná péče je v tomto případě absolutní nutností. Vlasy bude nutné pravidelně zastříhávat a tvarovat. Jinak začnou působit roztřepeně a neupraveně.