Vlasy

Červenofialová barva na vlasy: 3 rady, jak ji nosit

Červenofialová barva na vlasy: 3 rady, jak ji nosit

Červenofialová barva vlasů je sexy a okouzlující. Komu sluší a jak ji nosit, abyste v ní byla jednoduše neodolatelná?

Jaká je červenofialová barva vlasů

Tento odstín připomíná lesní ovoce. A to nejen barvou, ale i šťavnatostí a schopností dodat účesu texturu a objem.

Obecně se červenofialová barva nazývá také vínová, skutečně totiž připomíná svým odstínem právě lahodné víno. Proto se používají i označení:

  • Bordeaux (bordó)
  • Burgundy (burgundská)

Někdy se také tento odstín označuje jako kaštanová. V principu jde o temně červenou barvu s menším podílem modré. Právě poměr obou odstínů určuje, jaký odstín vám bude slušet. Vhodný barevný tón si totiž zvládne s červenofialovou vybrat téměř každá žena.

Jak nosit červenofialovou barvu vlasů

Pro teplé barevné typy by ve výsledném odstínu měla převažovat převažovat spíše červená. Studené barevné typy by jako dominující složku měly zvolit naopak chladnější modrou. Barva s převažující modrou se také někdy označuje jako švestková barva.

Stejně tak záleží, jak extravagantní si přejete být. Červená může vašim vlasům dodat pouze lehký teplý nádech a nezměnit tak výrazně vaši přirozenou barvu. To ocení především přírodní brunetky.

Pro jemnější vzhled také místo celoplošného barvení zvažte ombré, které skvěle vypadá hlavně na dlouhých a středně dlouhých vlasech.

Jak pečovat o červenofialovou barvu vlasů

Pozor, červenofialové vlasy navzdory perfektní péči velmi rychle vyblednou. V průměru vydrží cca 5 dní, nejvýše 1 týden.

Nicméně se pro zmírnění tohoto nežádoucího efektu doporučuje používat balzámy, tonika a kondicionéry, které jsou přímo určeny pro péči o tyto choulostivé barvy vlasů. Stejně tak se postarají o to, že vaše kadeře zatížené barvením budou hedvábně jemné a lesklé.

Převažující modrý nebo červený tón, o kterém byla řeč v předešlých odstavcích, také nakonec rozhoduje o tom, do jakého odstínu vám barva ve výsledku vybledne. Plánujete-li podobný odstín nosit trvale, rozhodně berte v potaz i to, jak bude vypadat v této fázi.