Výživa a doplňky

Bylinky na podporu chuti k sexu: 6 bylinek se zázračnými účinky

Bylinky na podporu chuti k sexu: 6 bylinek se zázračnými účinky

Není třeba se stydět, když váš sexuální apetit není, čím býval před časem. Každý z nás už někdy zažil chvíle, kdy se mu do sexu jednoduše nechtělo. Naštěstí existují různé způsoby, jak sexuální apetit povzbudit – a lze toho docílit přírodní cestou. Ukážeme vám bylinky na podporu chuti k sexu.

Poznejte bylinky na podporu chuti k sexu

Na kouzlo bylinek věřily už naše babičky. Ty na jejich schopnosti nedaly dopustit. Pojďme se jimi inspirovat a společně si ukažme bylinky na podporu chuti k sexu.

  • Rozmarýn
  • Maralí kořen
  • Kotvičník zemní
  • Andělika čínská
  • Zázvor
  • Kozličník

Rozmarýn

Rozmarýn si můžete doma pěstovat na parapetu. Nenáročná bylinka posiluje organismus a celkově podporuje prokrvení celého těla. Rozmarýn je už po léta doporučován na posílení sexuální touhy. Nedoporučujeme jej ale osobám léčícím se s vysokým krevním tlakem.

Maralí kořen

Bylinka původem ze Sibiře stimuluje funkci pohlavních žláz. Je vhodná pro ženy i pro muže, proto nic nezkazíte, když ji budete užívat současně. Maralí kořen je známý svými silnými afrodiziakálními účinky.

Kotvičník zemní

Jednoletá bylinka s drobnými žlutými kvítky zvyšuje hladinu testosteronu a estrogenu – mužských a ženských pohlavních hormonů. I kotvičník patří mezi bylinky na podporu chuti k sexu.

Zázvor

Mezi bylinky na podporu chuti k sexu zařadíme také zázvor. Je známý jako velmi účinné afrodiziakum. Nejčastěji se užívá formou odvaru.

Andělika čínská

Andělika čínská, která je též známá jako děhel čínský, si lidově vysloužila přezdívku ženský ženšen. Z toho plyne, že je tato bylinka vhodná především pro ženy. Co dokáže? Zajišťuje hormonální rovnováhu, zvyšuje chuť na sex a harmonizuje menstruaci.

Kozličník

Znáte kozličník? Tato bylina je též známá jako škornice šípolistá. Podporuje délku erekce a díky obsahu flavonoidu icariinu usnadňuje průtok krve do penisu. Mimo jiné stimuluje tvorbu pohlavních hormonů.