Cviky a vybavení

Břišáky u kluků – jak na ně?

Břišáky u kluků – jak na ně?

Břišní svaly jsou známkou dobré linie a zdravého životního stylu. Jejich vyrýsovaní však patří mezi nejvyšší cíle ve fitness a cvičení vůbec. V následujícím článku se zaměříme na břišáky u kluků i žen, rozebereme si základní anatomii a podíváme se na to, jak jich docílit.

Trocha anatomie

Vzhled vašeho břišního svalstva v podstatě tvoří tři hlavní svaly. Prvním a nejvýraznějším je přímý břišní sval, druhým je vnější břišní sval a třetím je přední pilovitý sval. Pokud chcete vybudovat dominantní pekáč na břiše, budete se muset zaměřit na všechny tři partie. Ve svém tréninku tak zařaďte cviky, které budou břicho zapojovat komplexně a ne pouze z jedné strany. Protože se navíc jedná o izolované cviky, může být vysoká i frekvence jejich procvičování.

Úbytek tuku a viditelnost břišních svalů

Hned v zápětí však musíme doplnit, že pouze pravidelným cvičením se břišáky u kluků ani holek bohužel samy nevyrýsují. Pověstný sixpack totiž začíná být viditelný pouze v případě, že je hladina tělesného tuku dosáhne u mužů hodnot zhruba kolem 10 % a u žen zhruba 15 %. Zároveň není možné cíleně hubnout pouze jednu tělesnou partii a v součtu tedy musíte počítat s tím, že bude nutné hubnout komplexně.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit kalorie v jídle

Cesta na dlouhou trať vyžadující trpělivost a konzistenci

K tomu budete potřebovat upravit svoji kalorickou bilanci do mírného deficitu a také ji držet dlouhodobě a konzistentně. Cesta za viditelnými břišáky je zkrátka během na dlouhou trať. Pokud ale budete vše dělat správně a dodržovat stanovené postupy, jistě se vám v delším časovém úseku podaří touženého výsledku dosáhnout.

Zdroj: trifectanutrition.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *