Krása a móda

Barevná francie: nehty, které jsou elegantní i zajímavé

Barevná francie: nehty, které jsou elegantní i zajímavé

Klasická francouzská manikúra je klasika, která asi nikdy nevyjde z módy. Pro některé z nás však může být až příliš okoukaná a nudná. Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte její barevné varianty! Zachovávají klasické prvky tradiční francouzské manikúry, oproti ní ale dávají mnoho možností k experimentování.

Co to vlastně je barevná francie?

Nehty můžeme upravovat různým způsobem. Nejčastěji se lakují jejich celé plochy týmž odstínem, jediná možnost to ale samozřejmě není. Na nehty se malují obrázky, lepí různé kamínky či dekorace a některé ženy preferují klasickou francouzskou manikúru, která by se dala shrnout jako „moje nehty ale lepší“.

Francie má totiž evokovat „nenalakované“ nehty. Vytváří se tak, že je na nehet nanesen průhledný, tělový či světle růžový odstín, který se na konci v odrostech doplní o bílé „čáry“. A nikde není napsáno, že musí být právě bílé. Zkuste i jiné barevné kombinace.

U každé úpravy, ale platí to dvojnásob právě u barevné francie, nehty potřebují být velmi precizně upravené. Důležité je i správné vyvedení barevných konců nehtů. Pokud nemáte dostatek zkušeností, může tento trend skončit velmi nehezkým výsledkem. Svěřte se proto raději do rukou profesionálů.

Jaké barvy zvolit

Zde 100% platí, že se vaší fantazii meze nekladou. Pokud sáhnete po výraznějších odstínech, budou ke zbytku nehtu kontrastnější, a tedy i lépe viditelné. Jestli si tedy tímto nápadem nejste jistá, sáhněte třeba po pastelových tónech. Máte-li ale odvahu, nemějte strach ani z výrazných neonových barev. Mnoho lidí navíc volí na každém prstu jinou barvu. To je potom divočina!

Shrnutí

Každý z nás preferuje na nehtech něco jiného. Pro ty, kteří nejraději volí nude a nenápadné odstíny, pravděpodobně barevná francie nebude. Pokud jste ale odvážnější, zkuste ji! Určitě nebudete litovat. Působí velmi neotřele a je jedním z trendů roku 2024.