Krása a módaMóda

5 tipů na barvy oblečení, které letos budou vládnout

5 tipů na barvy oblečení, které letos budou vládnout

Trendy barvy oblečení na nadcházející sezóny nastavují módní návrháři vždy již velmi dlouho dopředu, kdy představují své nové kolekce. S trochou nadsázky můžeme říct, že trendy barvy jsou takové, na kterých se více módních návrhářů shodne. Jsou to takové, které spojují různé kolekce různých značek. Pro inspiraci vám přinášíme 5 tipů na barvy oblečení, které letos budou vládnout.

  • Viva Magenta
  • Limetková
  • Saffron Red
  • Cosmic Silver
  • Bílá

Viva Magenta

Viva Magenta je skutečně velmi výrazná růžovočervená barva s nádechem do fuchsiové, která bude v jarní a letní sezóně 2023 vidět na každém rohu. Je inspirována potravinářským barvivem, které produkuje brouk zvaný červec nopálový. Jedná se o velmi výraznou barvu, která sluší zejména brunetkám.

Neoficiální barvy roku 2023

Viva Magenta je zkrátka oficiální barva roku 2023. Jaké jsou ale ty neoficiální? Podobným odstínem jako Viva Magenta je i Saffron Red. Šafránová červená, jak ji lze česky taktéž nazývat, se odkazuje k barvě květů šafránu. Jedná se o červenooranžový odstín, který bude slušet spíš teplejším barevným typům.

Pokud nejste fanouškem růžových, červených a oranžových odstínů, můžete vyzkoušet limetkovou. Slušet bude stejně jako Saffron Red zejména teplým barevným typům. Vedle také nešlápnete ani s tradičnějšími barvami jako je bílá nebo stříbrná.

Umění kombinovat je základ

Letošní trendy barvy nejsou nijak zvlášť ladící, a proto je musíte dobře zkombinovat. Dejte si pozor, aby váš výsledný outfit nepůsobil jako z cirkusu. Pravidlo, že méně je někdy více platí totiž i u barev.

Shrnutí

Pokud vám zrovna těchto 5 tipů na barvy oblečení, které letos budou vládnout nesedí, nezoufejte. Trendy nejsou žádné nařízení. Nemusíte se jimi řídit. Móda má tu výhodu, že si ji můžete přizpůsobit sobě a svému vkusu. A to je na ní nejlepší!