KrásaVlasy

3 babské rady pro zdravější vlasy

3 babské rady pro zdravější vlasy

Kdo z nás by netoužil pro krásných a zdravých vlasech. Někdo má vlasy suché, jiný poškozené. Na kvalitu vlasů má vliv i roční období a počasí. Chcete-li mít vlasy krásné a zdravé, je potřeba o ně dobře pečovat. Někdo si pořizuje kosmetické produkty, někdo dá na babské rady. Babské rady obsahují pouze suroviny, které jsou snadno dostupné, přírodní a nezruinují naši peněženku.

Pokud i vy patříte mezi ty, kdo nechtějí vlasy zatěžovat chemickými přípravky a raději dají na rady našich babiček, nechte se inspirovat.

1. Vlasové masky

Domácí vlasové masky představují jeden ze způsobů. Jak svým vlasům dopřát kvalitní a přírodní péči. Suroviny pro jejich přípravu jsou snadno dostupné a cenově přijatelné. Přinášíme vám některé tipy.

  • Vlasová maska pro snadné rozčesávání

Chcete-li, aby byly vaše vlasy hebké a snadno se rozčesávaly, pak vyzkoušejte vlasovou masku připravenou ze syrového žloutku a olivového oleje. Smíchejte jeden žloutek a dvě lžíce olivového oleje a vzniklou směs naneste na vlhké vlasy. Nechte působit minimálně 30 minut.

  • Vlasová maska pro suché a poškozené vlasy

Důvodem suchých nebo poškozených vlasů může být jejich chemické ošetřování, časté používání přípravků určených pro styling, fénování nebo vystavován vlasů slunečnímu záření.

Pomoci může maska připravená z avokáda, medu a olivového oleje. Směs vytvoříte smícháním poloviny zralého avokáda, jedné lžíce olivového oleje a jedné lžíce medu. Masku naneste na vlasy a nechte působit alespoň jednu hodinu.

2. Zdravá strava

Vlasy potřebují nejen výživu zvenčí, ale také zevnitř. Tu jim zajistí zdravá a pestrá strava. Do jídelníčku začaďte potraviny s vyšším obsahem vitamínu A, C a E, omega-3 mastných kyselin, zinku, selenu, jódu a biotinu. Do této skupiny patří různé druhy ovoce a zeleniny, tučné ryby (makrela, losos), semínka (dýňové, slunečnicové), obiloviny, vejce, mléko a mléčné produkty, luštěniny, ořechy, mořské řasy (wakame).

3. Bylinky pro zdravé a krásné vlasy

Také bylinky vám mohou pomoci podpořit krásný a zdravý vzhled vašich vlasů. A které to jsou? Můžete vyzkoušet rozmarýnový esenciální olej, který podporuje stimulaci pokožky hlavy a funguje jako dezinfekce. V lidovém léčitelství je velmi často na vlasy používaná kopřiva. Ta pomáhá vlasy vyčistit, odmastit a posílit. Také podporuje jejich zdravý růst. Minerály a antioxidanty dodá vlasům měsíček. Kromě toho funguje jako vlasový stimulant, vlasy posílí a podporuje produkci kolagenu.