Copánky na hlavě jsou stále žádanější formou úpravy vlasů, která neláká jen děti, ale stále častěji také dospělé. Zejména v létě se zapletené vlasy mohou zdát velmi praktické a pohodlné. Pokud uvažujete nad copánky, měli byste vědět, jak se o ně správně starat.
Copánky na hlavě a správná péče o ně
O copánky na hlavě je třeba se starat. Rozhodně to nelze pojmout tak, že si vlasy necháte zaplést a poté máte na několik týdnů vystaráno. Vůbec ne. Copánky si vyžadují určitou péči, která má svá pravidla:
- Příliš časté mytí škodí
- Pozor na volbu přípravku
- Kdy je na místě dosušit fénem
Jak často se copánky umývají?
Mnohé ženy jsou zvyklé mýt si vlasy co dva dny a tohoto zažitého zvyku se kolikrát nechtějí vzdát ani ve chvíli, kdy mají copánky na hlavě. My ale doporučujeme frekvenci mytí vlasů (copánků) protáhnout a mýt si hlavu jednou za 1-2 týdny.
Mnohdy nás k častému mytí vlasů vede pocit, že máme vlasy mastné a na pohled to nevypadá pěkně. U copánků tohle řešit nemusíte. Nemluvě o tom, že časté namáčení vlasů může vést k tomu, že copánky budou tzv. chlupatit – neboli vlasy začnou z copánků vylézat a copánky už nebudou tak pěkné na pohled.
Jaké používat přípravky?
O copánky na hlavě je třeba zároveň pečovat vhodnou vlasovou kosmetikou. K mytí copánků doporučujeme používat šampon bez kondicionéru, který se rozředí vodou. S množstvím mycího přípravku to nepřehánějte, rozhodně zde neplatí pravidlo, že čím více šamponu, tím čistší hlava.
Kdy vysušit copánky fénem?
Jakmile se copánky na hlavě namočí, hodně ztěžknou. Proto je po mytí vysušte za pomoci ručníku, kdy ručníkem copánky pomačkejte. Pokud je horší počasí, pak zvažte dosušení copánků fénem, aby nebyly příliš dlouho mokré. Nefénujte je ale horkým vzduchem, používejte vlažnější. Pokud je venku hezky, nechte copánky doschnout přirozeně.