Kartáč či hřeben na vlasy patří mezi věci, které většina z nás asi pravidelně nečistí. To je však obrovská chyba. Jejich používáním se totiž mezi štětiny dostávají z vlasů nečistoty, které v nich následně zůstávají. Vytváří tak živnou půdu pro možné zdravotní obtíže. Pokud si pravidelně nečistíte si hřeben nebo kartáč, měli byste okamžitě začít. Jinak riskujete tyto 3 problémy!
Nečistoty z vlasů se dostanou zpátky na vlasy
Důkladným vyčesáváním zbavujeme naše vlasy nežádoucích nečistot. Jde především o prach a přirozenou mastnotu, u některých jedinců to bývají ale také lupy. Pokud pracujete ve znečištěném prostředí, pak je špína ještě větší. Totéž platí i v případě, že užíváte stylingové prostředky. S tím musíte počítat. Pokud hřeben pravidelně čistíme, tyto částečky odstraníme vyčesáním nejprve z vlasů, a poté se jich zbavíme docela. V opačném případě je ale při dalším česání přenese zpátky. To zní trochu nechutně, že?
A mastnota se má skvěle
Při česání nezbavujeme vlasy pouze nečistot, ale roznášíme po nich také přirozenou mastnotu. Ta je v jisté míře vlasům prospěšná. Čeho je ale moc, toho je příliš. A část mastnoty nutně zůstává v kartáči. Při dalším česání pak tuto mastnotu „aplikujeme“ na vlasy, a ty se tak rychleji mastí. Musíme je pak častěji umývat, což poškozuje naši pokožku, která reaguje dalším maštěním. To ale není to nejhorší.
Zdravotní potíže
Pokud jste lajdáci a nečistíte si hřeben nebo kartáč pravidelně, můžete si do vlasů zanést různé bakterie a jiné nežádoucí „návštěvníky“. To může vést ke vzniku lupů, svědění pokožky hlavy ba dokonce i k nadměrnému vypadávání vlasů. Proto je nesmírně důležité hřeben pravidelně čistit.
Postačí vám k tomu například starý kartáček na zuby a mýdlová voda. Vždy ale postupujte podle materiálu, z něhož je hřeben vyroben. Ty plastové vydrží kde co, s těmi dřevěnými a přírodními štětinami musíte nakládat opatrně.