Pokud toužíte po skutečně praktickém účesu, cop je pro vás tou nejlepší volbou! Vydrží i několik dní a o vlasy se nebudete muset nijak starat. Navíc vám poletující vlasy nepolezou do očí a nebude hrozit, že se vám příliš zacuchají. Jak to ale zařídit, aby nepůsobil vás účes příliš infantilně? Copy si v mnoha případech spojujeme s dětmi, to je však velká chyba. Zajímavější a „dospělejší“ alternativou ke klasickému copu je rybí copánek. Pusťte se směle do něj a za pár minut máte hotovo!
Jak na rybí copánek?
Název rybí cop nebo rybí copánek pramení z charakteristického tvaru, jehož správným pletením docílíte. Jelikož jsou používány mnohem tenčí pramínky (v porovnání s klasickým copem), je výsledný efekt o to zajímavější.
Rybí copánek se na rozdíl od klasického francouzského copu obvykle nezaplétá. To však neznamená, že nemůžete začít stejně jako u běžného francouzského copu a „rybím způsobem“ pokračovat až u volných pramenů.
Jistě víte, že k běžnému copu musíte rozdělit vlasy na tři prameny a ty následně celé překládat střídavě jeden přes druhý, dokud nevznikne cop v celé délce vlasů. Postup u rybího copánku je velmi podobný, a přece úplně jiný.
Chcete-li se naučit plést rybí copánek, stáhněte si vlasy na jedné straně krku tak aby vznikl na straně posazený cop. Ideální je použít tenkou jednorázovou gumičku, kterou můžete poté snadno přestřihnout a uvolnit tak vlasy u hlavy.
Vlasy v culíku rozdělte na dvě poloviny a z jedné oddělte malý pramínek, který přiložte k opačné polovině. Totéž udělejte i s druhou polovinou a postup opět opakujte. Je důležité oddělovat malé pramínky zespodu, abyste copánek zaplétali rovnoměrně. Na konci pak stačí zajistit malou gumičkou.