Horoskopy

Řečtí bohové podle znamení: který vás chrání 2024 chrání?

Řečtí bohové podle znamení: který vás chrání 2024 chrání?

Znamení zvěrokruhu vychází z řecké mytologie. Není tedy divu, že každé ze znamení má v řecké mytologii svého boha. Který bůh je v řecké mytologii ten váš?

Beran

Bohem pro období beran je Ares. Ares je bohem války, a to odpovídá také soutěživosti berana. Berani oplývají velkou odvahou, ambicemi a touhou po vítězství.

Býk

K rodinně založeným Býkům nemůže být nikdo jiný než bohyně Hestie. Hestie je ochránkyní rodinného krbu. Býci vyhledávají pohodlí a klid domova.

Blíženci

K blížencům je přiřazována řecká bohyně Athéna, která je bohyní moudrosti. Blíženci jsou rozdvojené osobnosti, a tak se snadno přizpůsobí svému okolí.

Rak

Empatické bohy v řecké mytologie zastupuje bohyně Artemis, která je bohyní Měsíce. Raci mají kromě empatie věnují svým blízkým také péči.

Lev

Král zvířat nemůže mít za boha nikoho jiného než krále bohů Dia (Zeus). Lvi jsou ve svém životě orientováni na úspěch, za který jej budou opěvovat všichni v jejich okolí.

Panna

Ochránkyní panen je řecká bohyně Déméter, která je pohyní hojnosti. Panny mají stejný předpoklad, a to péče o život druhých a empatie.

Váhy

K lidem narozeným ve znamení vah je přiřazovaná bohyně Afrodité, která je bohyní lásky. Váhy jsou velmi romanticky a vášnivě založeny.

Štír

Nejtemnějšímu znamení zvěrokruhu je přiřazován bůh podsvětí Hádes. Štíři jsou odvážní, ale také velmi tajemní stejně jako podsvětí.

Střelec

Střelci milují zábavu a dobrodružství, takže k nim nemůže být z řecké mytologie nikdo jiný než Dionýsos, který je bohem vína.

Kozoroh

Kozorozi jsou velmi pracovití. Jejich úsilí směřuje k pocitu bezpečí a jistotě. Je k nim přiřazován bůh Apollón, který je vládcem slunce.

Vodnář

Vodnáři jsou v řecké mytologii spojováni s bohem Prométheem, který je bohem tvorstva a předvídání. Díky tomu jsou vodnáři skvělými týmovými hráči.

Ryby

Ryby, které jsou velmi emocionálně založené a milují rodinu je přiřazována bohyně Ištar, která je bohyní plodnosti, emocí a vášně.