KrásaKrása a módaNehty

7 tipů pro péči o ruce a nehty: Jak si udržet ruce krásné a zdravé

7 tipů pro péči o ruce a nehty: Jak si udržet ruce krásné a zdravé

Péči o ruce mnoho žen podceňuje. Je to chyba, protože ruce a nehty si naši pozornost nepochybně zaslouží. Pokožka na rukou je každodenně vystavována mnoha nepříznivým vlivům (mytí nádobí, práce na zahradě apod.) a měla by dostat čas na regeneraci. Navíc mnoho žen se neobejde bez reprezentativního vzhledu rukou ve svém zaměstnání. Jak o pokožku rukou a nehty správně pečovat?

1. Péče o nehty

Nehty na rukou nestříhejte, ale do požadovaného tvaru je upravujte za pomoci pilníčku na nehty. Pilníkem nejezděte ze strany na stranu, pilujte nehty v jednom směru, jinak hrozí, že si nehty zbytečně zničíte a začnou se vám lámat a třepit.

2. Zatlačování kůžičky

Na zatlačení kůžičky používejte vždy speciální nástroje z manikúry. Pamatujte, že lépe se kůžička do nehtového lůžka zatlačuje po koupeli, kdy je změklá. Případně si můžete v drogerii koupit změkčovač kůžičky.

3. Použití podkladového laku

Pokud si nehty lakujete, vždy používejte podkladový lak, který ochrání vaše nehty. Base code zabrání tomu, aby se nehty poškodily a v důsledku lakování zabarvily do žluta. Lak vám také bude na nehtech díky podkladové vrstvě lépe držet.

4. Hydratační krémy

Nepodceňujte hydrataci a dopřejte ji i pokožce rukou, která často bývá suchá. Kvalitní krémy na ruce nejen hydratují, ale také vyživují a regenerují pokožku. Dbejte na hydrataci rukou především v zimním období, kdy ruce trpí vlivem nízkých teplot.

5. Peeling rukou

Dopřejte svým rukám jednou za čas peeling, klidně domácí výroby. Peeling účinně odstraní odumřelou kůži a vaše ruce budou opět sametově hladké.

6. Prevence

Dbejte na prevenci. Kromě pravidelného používání krémů na ruce nezapomínejte ani na ochranu rukou při úklidu, mytí nádobí nebo při práci na zahrádce. Pořiďte si ochranné rukavice. Ruce také zbytečně nenamáčejte v příliš horké nebo v příliš studené vodě.

7. Zdravá strava

Upravte svůj životní styl a zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny, ořechů, ryb a dalších zdravých potravin. Lámou se vám nehty? Možná vám chybí vitamín A, B nebo C, případně vápník či zinek.