Krása a módaVlasy

3 Účesy pro teplý podzim: Pro starší ženy i mladší dámy

3 Účesy pro teplý podzim: Pro starší ženy i mladší dámy

Podzim je ideálním obdobím, kdy přemýšlet nad novým účesem, jelikož se v tomto období obvykle mírně mění kvalita vlasové pokrývky. S podzimním obdobím je totiž tradičně spojeno mírnější vypadávání vlasů, které je možné ošetřit právě novým sestřihem.

Pokud tedy po létě přemýšlíte nad novým účesem, je pro něj v říjnu či listopadu vhodná doba, a to i proto, že jej můžete sladit s novými módními trendy pro nastávající sezónu podzimu a zimy. V letošním roce se v oblasti moderních účesů výrazně projevují praktické a snadno upravitelné typy, které jsou v souladu s jednoduchostí modelů podzimní a zimní kolekce.

Jaké účesy jsou moderní pro letošní podzim

Paleta účesů a barev vlasů o letošním podzimu stále více směřuje do znovuobjevování stylu 80. let a samozřejmě velmi praktických krátkých a polodlouhých účesů nevyžadujících styling. V podzimním a zimním období je to právě styling, který může pro nošení účesu znamenat problém, jelikož často nevydrží náročnější povětrnostní podmínky. Také proto je vhodnější si na toto období vybírat účesy vyžadující pouze minimální každodenní úpravy. Co tedy zvolit?

Praktické účesy 80. let

Již v průběhu tohoto roku se stále častěji setkáváme se zvláštními účesy, které vychází ze stylu 80. let. Jedná se především o tzv. mulet (postupně sestříhaný kratší nebo polodlouhý účes) či shag a nově také účes wolf cut. Všechny tyto střihy jsou typické nadýchaným a rozevlátým charakterem, na objemu vlasům přidává především velmi variabilní délkou jednotlivých pramenů. Hodí se jak pro tmavé, tak pro blond vlasy.

Pixie cut

Tento účes se drží na předních příčkách již slouho a je velmi oblíbeným účesem jak u starších dam, které již nemají potřebu vlasy neustále upravovat, tak pro mladší díky své praktičnosti. Účes navíc svou nositelku výrazně mladí a je vhodné jej kombinovat s velmi světlými odstíny včetně šedé. Jeho výhodou je navíc možnost si variabilně hrát s ofinou, takže se hodí prakticky ke každému typu tváře.

Kratší nebo delší bob s vlnami

Pokud máte raději delší účes, můžete se na podzim spolehnout na klasický kratší nebo delší bob s přirozeně vypadajícími většími vlnami. Tento účes je velmi romantický a nabízí celou paletu možností, jak jej personalizovat. Můžete vyzkoušet velmi oblíbené obrácené ombré, barvení bronde nebo třeba melír, který výrazně přidává na objemu.