Další

3 tipy na pohádkovou dovolenou: Kam vyrazit v roce 2023

3 tipy na pohádkovou dovolenou: Kam vyrazit v roce 2023

Pokud chcete letos vyrazit na dovolenou do destinace, která právě frčí, máme pro vás pár tipů. Vyrazíte-li do Tanzánie, na Azorské ostrovy nebo do Umbrie, zaručeně se budete moci na Instagramu pochlubit těmi nejkrásnějšími fotkami. Ručíme vám za to, že příští rok do podobných destinací na vaše doporučení vyrazí i lidé z vašeho okolí.

Park Ruaha v Tanzánii

Je libo trochu exotiky? Vyrazte do národního parku Ruaha v Tanzánii, kde najdete savany, lesy i vodní plochy. Žije tu samozřejmě také nespočetně zvířat včetně slonů, hrochů a krokodýlů.

Dovolenou si tu opravdu užijete, park totiž nepatří mezi hojně navštěvovaná turistická místa, takže tu uvidíte zcela nedotčenou přírodu. Jako safari je využíváno jen dvacet procent parku. Vyrazit sem doporučujeme od července do listopadu. Právě v tomto období totiž uvidíte zvířata u napajedel.

Azorské ostrovy v Portugalsku

Azorské ostrovy v Portugalsku jsou rájem uprostřed Atlantiku. Najdete tu krásnou sopečnou krajinu, termální prameny i obří hortenzie. Pozorovat tu také můžete velryby či kosatky nebo surfovat. Většina turistů vyráží na hlavní ostrov Sao Miguel, ale vám doporučujeme i návštěvu ostrovů dalších. Nebudete litovat. A bonus? Když budete mít „štěstí“, zažijete tu během hodiny hned všechny roční období.

Umbrie v Itálii

Umbrie se nachází ve střední Itálii a vyznačuje se kopcovitou a hornatou krajinou. Právě v kopcích najdete malebná městečka. V téměř každém je krásná katedrála a můžete si v něm dát i výborné jídlo.
V Umbrii také žil a zemřel svatý Valentýn. Pokud tedy hledáte klid, máte rádi historii, nádhernou přírodu a nejde vám o koupání v moři (Umbrie přístup k moři nemá), je tohle dovolá pro vás. Někdy se Umbrii říká přezdívá zelené srdce Itálie.

Nevybrali jste si? Dalšími zeměmi, kam se turisti v roce 2023 chystají jsou například: Japonsko, Nový Zéland, Yucatán v Mexiku, Thajsko, Egypt, Provence ve Francii, Skotská vysočina, Srí Lanka, Madeira.