Krása

Zrzavé vlasy s melírem: Který odstín zvolit v roce 2024?

Zrzavé vlasy s melírem: Který odstín zvolit v roce 2024?

Zrzavé vlasy jsou jednoduše nádherné. Můžete je ale ozvláštnit také melírem. Jak na to a jakým pojetím se můžete inspirovat?

Proč si pro zrzavé vlasy zvolit melír

Melírování není u zrzek zase tak častým požadavkem. V přirozené podobě je tento odstín výjimečný vzhledem k tomu, jak málo se vyskytuje. Jeho nositelky si ho tak spíše mají snahu hýčkat.

A i tehdy, když si k němu „pomůžete“ barvou na vlasy, vás obvykle vzhledem k jeho záživosti nemusí napadnout, že by bylo možné ho ještě zvýraznit. Zrzavé vlasy každopádně s melírem velmi dobře ladí.

Melír je přitom ideální volbou pro oživení vašeho vzhledu. Střihu pomáhá dodat tvar, texturu a jakousi plasticitu. S využitím této techniky se každý účes bude zdát na první pohled bohatší a tvář se doslova rozzáří.

Jak na melír u zrzek

Protože je cílem celkový dojem pouze podtrhnout, ale nikoli radikálně měnit, doporučují kadeřníci majitelkám zrzavých kadeří hlavně vsadit na přirozenost: Místo silného kontrastu preferujte melíry tón v tónu. Váš melír může být světlejší asi o jeden odstín, nejvýše o dva.

Co se týče vhodné techniky, vsadit byste měla hlavně na balayage, která si na přirozenosti přímo zakládá. Místo kontrastních proužků do vlasů přidává pouze jemné odlesky. Ze stejného důvodu se hodí i jemnější babylights.

A zatímco blondýnky se teplým tónům obvykle vyhýbají, zrzky jsou naopak ty, které by na podobné odstíny měly vsadit. Hodí se pro vás všechny hřejivé tóny, které pomohou efektně podtrhnout základní zrzavou barvu. Skvěle a vás bude vypadat:

  • zlatá
  • medová
  • karamelová
  • měděná
  • jantarová

A pozor, pokud se od kadeřnice vrátíte se zářivě barevnou hlavou, nepropadejte panice, že na ulici budete od této chvíle doslova „svítit“. Zrzavá vytvořená pod rukama zkušeného koloristy může být tmavší, než je potřeba. Velmi rychle se totiž vymývá, čímž příliš intenzivní vyznění v krátkém čase samo od sebe zanikne.