Krása

Vrstvený střih vlasů: Který byste měla vyzkoušet v roce 2024?

Vrstvený střih vlasů: Který byste měla vyzkoušet v roce 2024?

Vrstvené sestřihy patří ve světě žen k nejoblíbenějším technikám úpravy vlasů. Proč a kterou inspiraci byste měla vyzkoušet?

Vrstvené účesy jsou praktické

V každodenním životě nehraje hlavní roli „instagramová“ efektnost účesu, ale spíše praktičnost. A právě v tomto směru představují nejvýhodnější způsob úpravy vrstvené účesy.

Ovšem ani váš vzhled v tomto směru nijak neutrpí. Sestříhání do vrstev totiž účesu dodává na zajímavosti. Prameny ponechané v jediné délce mohou působit až příliš fádně. Základní varianta počítá s alespoň dvěma vrstvami a kratšími vlasy podél obličeje. Variant je ale téměř nepřeberné množství. Stejně tak si můžete nechat velmi jemně prostříhat konečky nebo zvolit efektní střapatý styling.

Díky tomu sluší vrstvené střihy skutečně všem ženám. Právě vrstvy umí opticky obličej přiblížit k ideálnímu oválnému tvaru. Využijete je pro všechny typy vlasů. Dámám s jemnou hřívou pomohou k získání objemu, husté vlasy odlehčí. Hodí se navíc pro dlouhé i středně dlouhé kadeře.

Které účesy vyzkoušet

Inspirovat vás mohou například tyto účesy:

  • prodloužené mikádo
  • variace na podkovu
  • vrstvené dlouhé vlasy

Prodloužené mikádo

Delší mikádo se někdy nazývá anglickým výrazem lob (long bob). Vyzkoušet můžete například vrstvené mikádo, které pracuje s dlouhými vrstvami a zároveň s prostříháním konečků pro vytvoření efektu, kdy prameny připomínají lehoučká pírka. Díky tomu se do účesu dostává jakýsi plynulost. Objem podpořte vyfoukáním.

Variace na podkovu

Doby, kdy dámy hromadně utíkaly do kadeřnictví s požadavkem, že chtějí účes „na Beckhamku“ už jsou sice pryč, asymetrické mikádo ve tvaru podkovy má ale stále co říci. Lob se středně dlouhými vrstvami efektně rámuje tvář. Což podpoříte i jemným blond melírem.

Vrstvené dlouhé vlasy

Vrstvy najdou uplatnění i na dlouhých vlasech. Některé dámy preferují spíše ty dlouhé, ale velmi působivé je sestřižení do různých délek, do vašich kadeří to vnese pohyb. Pro zvýraznění konečky vlasů podtočte střídavě směrem do obličeje a z obličeje