Krása

Více náušnic v uchu: Jak je stylově kombinovat i v roce 2024?

Více náušnic v uchu: Jak je stylově kombinovat i v roce 2024?

Klasické propíchnutí lalůčku si už z dětství přinese většina žen v našich krajích. Některé se ale rozhodnou přidat i další dírky. Jak jednotlivé náušnice sladit?

Jak kombinovat více náušnic v jednom uchu

Aby nošení náušnic na témže uchu vypadalo dobře, měla byste je sladit. Lze říci, že společné by měly mít jednotlivé šperky alespoň jeden ze tří následujících bodů:

  • téma
  • prvek
  • materiál

Téma

Vaše náušnice mohou mít na první pohled společné téma. Pokud se vám například podaří sladit k sobě šperk ve tvaru listu a květiny, stává se styčným bodem příroda. Na první pohled je pak zřetelné, že jste nad kombinováním přemýšlela.

Prvek

Náušnice se k sobě mohou hodit také stylově. To znamená, že pokud se rozhodnete pro elegantně vyhlížející zaoblené linie, jednoduše by takto měly být pojaté všechny šperky, které si vezmete. Pakliže zvolíte u první náušnice naopak geometrické tvary, zopakujte tuto stylizaci i u těch dalších.

Materiál

Sladění materiálové je velmi jednoduché. Držte se prostě stejné barvy kovu. Zlato i stříbro se samozřejmě dá míchat, ale pro začátečníka je nesporně jednodušší dodržet jednotu. Sladění do téhož kovu je pomyslnou sázkou na jistotu, která vždy bude vypadat dobře.

Jaké náušnice nosit

Pravděpodobně nejjednodušeji se v praxi výše uvedená rada dá aplikovat na jednoduché náušnice ve tvaru pecek. Ty se velmi často už v sadě prodávají, pro začátek si tedy můžete všimnout hlavně toho, jak celý set navrhl výrobce.

Chcete-li si dopřát luxusní vzhled, vsaďte na kamínky nebo perly. Pokud si troufnete na výraznější styling, můžete do prvních dírek umístit pár visacích náušnic, pokračovat s kruhy a dál využít pecky. Případně zvolte pouze kombinaci kruhů a pecek.

Pakliže nedisponujete dostatečným počtem dírek a nehodláte podstupovat další propichování, existují také falešné piercingy, které na ucho pouze navléknete. Typicky jde o různé variace na kruhy. Dopřát si tak efekt více náušnic na jednom uchu můžete například jen pro konkrétní příležitost.