Krása

Účesy pro vlnité vlasy s ofinou

Účesy pro vlnité vlasy s ofinou

Ofina sluší každé ženě a hodí se k téměř libovolnému střihu vlasů. Skvěle vypadá i s těmi vlnitými. Jaké účesy se pro vás hodí?

Podle čeho vybrat vhodný účes

Výběr vhodného střihu by měl vycházet z celé řady faktorů. Zohlednit musíte strukturu svých vln, celkovou délku vlasů i jejich stav. Vlnité vlasy jsou zpravidla křehčí, proto je nutné častěji zastřihávat roztřepené konečky, což ztěžuje dosažení kýženého přírůstku do délky. Velikost vlny obvykle závisí na tloušťce vlasů – čím tenčí jsou vlasy, tím je vlna drobnější.

Podstatný je i tvar obličeje. Ženy s kulatou tváří si mohou zvolit účes, který ji opticky prodlouží. Majitelky oválného obličeje mají více možností, například vytvořit objem v zadní části hlavy.

V potaz berte i rysy obličeje. Dobře vybraný účes umí například korigovat tvar nosu, zvýraznit lícní kosti, ale také třeba zakamuflovat uši.

Stejný účes bude vypadat různě také na ženách s různou postavou. Je třeba zohlednit kriticky také věk a životní styl. Jinými slovy, pokud se běžně pohybujete v ryze formálním prostředí, opravdu v něm „unesete“ střapatý asymetrický účes?

Které střihy se hodí pro vlnité vlasy a jak na ofinu

Vyloženě klasickým a univerzálním střihem pro vlnité vlasy je bob tedy klasické mikádo. Ostříhat se dá libovolně, délka může být k uším, případně ho prodlužte až k ramenům. O ofinu si pak tento střih vyloženě říká.

Vhodnou volbou hlavně pro ženy s příliš hustými a nepoddajnými vlasy je stupňovitý střih. Pomůže vám vypadat upraveně a „vysvobodí“ vás z nekonečného boje s divokým afrem, který nastane vždy, když se ocitnete ve vlhkém prostředí.

O asymetrických střizích už řeč byla. Skutečně jsou pouze pro odvážné, dodají vám přirozenou drzost a hravost. Neznamená to, že jsou vyloženě předurčeny jen pro rozverné mládí, ale účes se k vám, jak už bylo naznačeno, zkrátka musí hodit.

A pozor, co se ofiny týče, u vlnitých vlasů je dobré ji ponechat delší, pokud chcete zakrývat čelo. Jinak vám hrozí nechtěná image a la rocker z 80. let.