Krása

Účesy – krátké vlasy pro starší ženy

Účesy – krátké vlasy pro starší ženy

Je jasné, že starší ženy už si většinou nemohou dovolit to, co ty mladší: dlouhou bujnou hřívu. Kvalita a hustota vlasů se totiž s věkem snižuje a dlouhé vlasy už tak na starších ženách nevypadají zrovna nejlépe. Jakmile se dostanete do vyššího věku je proto lepší si vlasy zkrátit.

A právě pro ty z vás, které jste majitelky kratších sestřihů, jsme pro vás připravili ty nejhezčí účesy, které vám zaručeně budou slušet.

Zapletené s copánkem

U tohoto účesu velmi záleží na tom, jak moc máte vlasy sestříhané. Copánky se totiž při příliš sestříhaných vlasech rozpadají a výsledný efekt buď není pěkný nebo se účes rozpadne. Je tak lepší tento účes dělat, pokud jste majitelkou středně krátkých vlasů.

Jedná se o jednoduchý účes s copánkem, na který budete potřebovat pouze jednu menší gumičku a i 2 až 3 pinetky.

Účes začíná tím, že si svoji patku nebo ofinu jednoduše rozdělíte na 3 části. Po boku hlavy z těchto tří částí začněte postupně splétat copánek tak, že při prvních pár přehození pramenů k nim přidávejte další vlasy. Tato technika se nazývá francouzský copánek.

Prameny ale nepřidávejte po celé délce. Jakmile budete mít totiž copánek dopletený, tak se po zagumičkování bude připínat pinetkami pod vlasy, které budou pinetky skrývat a účes tak bude vypadat velmi upraveně a elegantně. Tímto způsobem zajistíte, že vám vaše ofina nebude celý den padat do obličeje.

Krátký účes s čelenkou

Tento účes je opravdu velmi jednoduchý a nebude vás stát ani tolik práce. Na tento účes budete potřebovat kulmu nebo žehličku na vlasy, se kterou jdou vlasy i natáčet, a slušivou ozdobnou čelenku (nejlépe nějakou elegantní stříbrnou/zlatou).

Nejprve si vlasy natočte a vytvořte si tak širší vlny. Tyto vlny si zalakujte a jemně pročešte prsty. Svoji ofinu si od vlasů oddělte a poté si na hlavu nasaďte čelenku tak, aby ozdobená strana čelenky seděla nahoře na hlavě (ne na čele). Teď už jen pročešte ofinu a zalakujte ji tak, aby vám příliš nepřekážela a máte hotovo.