Krása

Trendy účesy pro dlouhé vlasy do školy 2024

Trendy účesy pro dlouhé vlasy do školy 2024

Účes musí být nejen vizuálně zajímavý, ale také praktický. Pro ten do školy to platí obzvláště. Které tipy mohou malé i větší slečny vyzkoušet?

Účes do školy z dlouhých vlasů musí být slušivý i praktický

Co se týče účesů do školy, podmínkou zejména rodičů je nejen, aby byl účes slušivý a zabránil neposedným pramenům v tom, aby padaly do obličeje při různých aktivitách, ale také to, aby ho bylo možné ráno vytvořit doslova během několika minut.

Následující varianty jsou slušivé pro každý typ tváře i strukturu vlasů:

  • cop zapletený na stranu
  • dvojitý drdol
  • protahovaný poloviční cop

Cop zapletený na stranu

Copy jsou skvělé praktické účes, které udrží všechny vlasy tam, kde je potřeba. Ozvláštnit tento styling můžete zapletením na stranu. Cop ležérně spadající přes rameno reprezentuje ideální školní účes. Snadno můžete změnit i jeho vyznění, pro více uvolněný vzhled jej při pletení tolik neutahujte. Na zafixování copu použijte pinetky a lak na vlasy. Díky tomu vydrží celý den.

Dvojitý drdol

Variace na drdoly jsou velmi oblíbené a platí to i v účesech vhodných do školy. Stejně tak představují oblíbenou alternativu tzv. falešné culíky, kdy se svazuje pouze horní část vlasů, zatímco spodní partie zůstávají rozpuštěné. Oba stylingy můžete zkombinovat, jednoduše si vyčešte z horních partií vlasů dva tzv. messy bun, které „posadíte“ na každou stranu.

Protahovaný poloviční cop

Opět se vychází z tzv. falešného culíku, v tomto případě copu. K vytvoření copu jsou použity vlasy pouze v horní části. Ovšem pozor, o zaplétání se nejedná, v principu je copánkový efekt vytvořen provlékáním pramenů. Jak na to? Vytvořte si culík, následně vlasy pod ním shromážděte do dalšího culíku. Rozpulte tuto sekci na dvě části a prostrčte jí již zafixovaný culík. Vlasy pod ní spojte a zafixujte gumičkou. Pokračujte v zaplétání vždy s novými prameny, a to po celé délce vlasů, případně do té délky, kterou potřebujete.