Krása

Střih vlasů pro vysoké čelo: 3 nejlepší účesy roku 2024! Už jste je vyzkoušely?

Střih vlasů pro vysoké čelo: 3 nejlepší účesy roku 2024! Už jste je vyzkoušely?

 Vysoké čelo je prý příznakem inteligence. Co když se ho ale snažíte spíše inteligentně skrýt? S vhodným účesem je to možné.

Zakrýt vysoké čelo není věda

Zatímco ve 14. století byste byla ideálem krásy a na oltář atraktivity byste si vlasy z čela klidně trhala, dnes se naopak snažíme vší silou vysoké čelo maskovat.

Nechat si ustřihnout ofinu přitom není jediné řešení. Spíše než prvoplánové zakrývání čela byste měla zvolit jinou strategii: Snažte se pochopit geometrii svého obličeje a naučte se, jak jeho proporce s pomocí vhodného účesu decentně vyvážit.

Uvažujte při volbě stylingu nejen komplexně nad tvarem obličeje, ale i nad strukturou svých vlasů. Vysoké čelo je pouze jedním specifickým detailem vaší tváře, jemuž rozhodně nemusíte podřídit střih zcela. Ostatně patří k vaší jedinečné charakteristice a jakékoli mindráky tak nejsou na místě.

Vyzkoušejte tyto účesy pro vyšší čelo

Možností, jak vytvořit slušivý účes pro vyšší čelo, je mnoho. Vyzkoušejte například:

  • vrstvený účes
  • objemný styling
  • pixie s tupě střiženou ofinou

Vrstvený účes

Sestříhání do podoby tzv. vrstveného střihu má výhodu hlavně v tom, že dobrou „práci“ odvede na krátkých i dlouhých vlasech. Nechte si je vytvořit v tomto případě hlavně v partiích kolem obličeje. Opticky se tím tvář rozšíří a prodlouží. Pozornost se díky vlasům přesune od čela k lícním kostem a linii čelisti. Navíc se tak dodá účesu pohyb.

Objemný styling

Pokud vám příroda „přidala“ na čele, musíte jednoduše i vy sama „přidat“ jinde. Pro majitelky vyššího čela se hodí nejen hustší tupě střižená ofina, ale především objemné zvlněné účesy na delších vlasech. Výhodu teď samozřejmě mají majitelky hustých kadeří, ale se správnými stylingovými prostředky dosáhnete žádaného objemu i na těch jemných.

Pixie s tupě střiženou ofinou

Krátké vlasy jsou samy o sobě natolik odvážné, že čelo na první pohled zaregistruje jen málokdo. V tomto případě ofina sice končí až pod obočím a čelo zakrývá, nicméně celkový styling nepůsobí jako urputná snaha cokoli maskovat. Jediným úskalím takového účesu je to, že ofina se vám může víc mastit, proto jednoznačně nezapomeňte na suchý šampon.