Krása

Stahování černé barvy z vlasů

Stahování černé barvy z vlasů

Je velmi snadné obarvit vlasy na černo. Bohužel procesy, kterými se barva z vlasů odstraňuje, jsou mnohem náročnější. Když už nechcete mít černé vlasy, je čas zjistit, jak se dostat k barvě, která je kompromisem mezi vaší přirozenou barvou a tou, která vám sluší.

Vitamin C

Vitamin C je známý svými účinky na zesvětlení vlasů. Černou barvu můžete zesvětlit až o dva odstíny. Připravte si pastu z tablet vitamínu C a vody. Naneste pastu na vlhké vlasy a nechte působit přibližně hodinu.

Med

O medu je známo, že obsahuje peroxid, který se používá pro zesvětlení vlasů. Smíchejte 4 díly medu s 1 dílem vody. Nechte směs uležet 30 minut a následně naneste na vlhké vlasy.  Zakryjte a nechte působit alespoň 2 hodiny. Kúru z medu můžete aplikovat i několikrát týdně.

Jar a jedlá soda

Pokud však máte kvalitní vlasy, můžete zvolit i tento účinný způsob, nicméně je následně potřeba vlasy řádně hydratovat. Smíchejte 5 kapek saponátu s kapkou šamponu. Směs vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit 5 minut. Následně opláchněte.

Odbarvovací šampon

Odbarvovací mytí je šetrný způsob odbarvování vlasů, který zahrnuje smíchání zesvětlovače se šamponem. Zesvětlovač je naředěn šamponem (což znamená menší šanci na poškození) a usnadňuje nanášení. V závislosti na požadovaném zesvětlení budete muset provést více odbarvovacích mytí.

  • Smíchejte zesvětlující pudr s oxidačním krémem vol. 20 podle pokynů na obalu.
  • Směs smíchejte v poměru 1:1 se šamponem.
  • Navlhčete si neumyté vlasy a napěňte směs odbarvovače a šamponu do vlasů rukama nebo štětcem na barvení, ale ještě nenanášejte směs ke kořínkům (byly by mnohem světlejší než délky), skončete s nanášením asi 2,5cm od kořínků, nechte působit 10-15 minut, po této době naneste také kořínkům vlasů.
  • Až vaše kořínky zesvětlí na odstín délek vlasů, vlasy opláchněte.