Krása

Skořicová barva na vlasy

Skořicová barva na vlasy

Skořicová barva na vlasy je maximálně stylová. Hodí se nejenom na podzim. Jaká vlastně je a komu sluší?

Co je skořicová barva

Skořicový odstín je barva inspirovaná trendy 70. a 90. let. Jde o teplý tón s červenohnědým nádechem, který působí hřejivě a má v sobě měděné odlesky.

Pro skořicovou barvu je typická střední teplota. Odpovídá zkrátka barvě koření, po kterém dostala název. Jde tak o jakousi předzvěst trendu, který je ve vlasovém světě již nějakou dobu patrný také u blond: Studené odstíny už nejsou tak bezvýhradně žádoucí. Do vlasů se vrací dotek slunce a ty tak díky tomu působí přirozeněji.

Skořicová se hodí pro mnoho typů žen, proto svého kadeřníka požádejte o konzultaci ohledně optimálního způsobu, jak tuto barvu začlenit do svého stylingu. Samozřejmě se totiž meze nekladou vlasové kreativitě. K vylepšení svého vzhledu můžete využít mnohé techniky:

  • melír
  • balayage
  • ombré

Charakteristická je pro tento odstín hloubka a rozměr. To činí ze skořicové barvy velmi pikantní vlasový styl. Skvěle vyniká především na dlouhých vlasech, ať už rovných nebo kudrnatých. Co se týče následných úprav, opět to záleží především na příležitosti i na vašem vkusu. Skořicové to jednoduše „sluší“ v drdolu i na spletených vlasech.

Ke komu se hodí skořicová barva vlasů

Obecně lze říct, že teplé odstíny se hodí k ženám, kterým je vlastní právě teplá barevná škála. To odvodíte z podtónů vlasů v přirozené barvě, pleti a očí.

Skořicová barva vlasů ale sama o sobě může nabývat různých variet. Proto se hodí téměř ke každému odstínu pleti. Pakliže máte spíše olivovou pleť, zvolte hlubší a sytější tón, světlá pleť by měla mít světlejší a teplejší odstín.

Jestliže navíc nemáte ráda účesy náročné na údržbu, skořicová barva vlasů je pro vás tou správnou volbou. V zásadě se doporučuje klasická obnova barvy v intervalu 4 až 6 týdnů. Pokud máte přirozeně světlé blond vlasy, doporučuje se mezi barvením navíc vždy používat speciální pečující kúru.