KrásaPleť

Ranní a noční rutina pro zdravou a lesklou pleť

Ranní a noční rutina pro zdravou a lesklou pleť

Každé ráno vítáme nový den a večer ho zas necháme odejít. Stalo se zvykem říkat v našich domovech dobré ráno a dobrou noc. Zkuste si od dnešního dne vytvořit nový návyk – na péči o pleť. Každé ráno svůj obličej přivítejme rituálem a večer ho zase nechejme odejít snovou péčí. Utvořme z něj rutinní ranní a noční zvyk. Jak na to?

RÁNO

Čištění pleti je důležité

Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den. Většinou si neuvědomujeme, že po nočním spánku potřebuje naše pleť vyčistit. Pokud si denně neměníme ložní povlečení, spíme na polštáři s naší odumřelou kůží nebo kožním mazem. To zní dost strašidelně na to, abychom si od dnešního rána čistili pravidelně pleť, co říkáte?

Tvář si můžeme čistit například mycí gelem, který pečlivě vybereme dle typu naší pleti. Pokud máme akné, pořídíme si čistící gel na aknózní pleť. Díky vyčištění odstraníme nadbytečný kožní maz, projasníme náš obličej nebo uvolníme póry. 

Tonikem pečujeme o naši pleť po celý den

Po ranním vyčištění aplikujeme pleťové tonikum, které má za úkol nás osvěžit a zároveň vyrovnává pH naší pokožky. Právě díky toniku naše póry dokážou celý den bojovat s nečistotami, které se vyskytnou na našem obličeji nebo v ovzduší.

Proto na aplikaci tonika nezapomínejte. Poté už vaši pleť pouze doplňte o vrstvu vašeho oblíbeného denního krému a hurá do nového dne. 

VEČER

Nezapomeňte odlíčit make-up

Nejdůležitější rutinou, kterou si musíte večer osvojit, je odlíčení vaší pleti. Pokud na tento krok zapomenete, na žádné další péči o pleť už nezáleží. 

Obličej nikdy nedrhněte, jemně přejíždějte vatovými tamponky a především pozor na tenkou kůži kolem očí. Pokud používáte řasenku, odličte ji vždy jako první. Zakupte si odličovač, který bude vaší pleti nejvíce vyhovovat a pokud máte pleť suchou, nepoužívejte žádné odličovače na alkoholové bázi nebo s obsahem alkoholu. 

Dobrou noc

Popřejte své pleti dobrou noc tím, že na ni nanesete pečující noční krém, který během spánku pracuje za vás. Vaši pleť v noci hydratuje, regeneruje a ráno začnete den s pružnou pletí, která bude vypadat odpočatě a svěže. 

Nepodceňujte péči o pleť v každém věku. V mládí často zapomínáme na to, že náš obličej nám ve stáří vrátí veškerou péči a je jen na nás, zda v dobrém nebo ve zlém.