Výživa a doplňky

Proč mám břicho jako těhotná

Proč mám břicho jako těhotná

Trápí vás nafouknuté břicho? Připadáte si jako těhotná a nevíte, jak se nepříjemného pocitu zbavit? V následujícím článku vám přinášíme souhrn možných příčin a nabídku několika řešení.

Odpověď na otázku „Proč mám břicho jako těhotná?“

Hlavním faktorem a nejčastější příčinou nadměrně nafouknutého břicha je strava. Nejčastějšími viníky jsou pak konkrétně potraviny obsahující vyšší množství fermentovaných oligosacharidů, disacharidů, monosacharidů a polyolů (Zdroj: sundayriley.com).

Zejména se jedná o potraviny obsahující větší množství lepku nebo mléčné výrobky. Často však může jít o jinak velmi zdravé potraviny jako například květák nebo zelí, které mohou způsobovat nadměrné nadýmání.

Pozornost můžete zkusit věnovat i způsobu konzumace. Například u jídla platí, že pokud ho dostatečně nepokoušete, váš žaludek musí vynaložit podstatně větší úsilí pro trávení, čímž vznikají plyny, které mohou způsobit nadýmání.

Svoji roli mohou sehrávat také nápoje. Zejména sycené tekutiny způsobují hromadění vzduchu, které může plynatost také podpořit. Dále samozřejmě není vhodná konzumace alkoholu, který může narušit střevní mikrobiom. Též platí, že plynatost může být spojena s častou konzumací pití brčkem, protože u něj kromě nápoje vaše tělo přijímá také větší část vzduchu.

Mohlo by vás také zajímat: Nejúčinnější dieta na světě

Jak problémy řešit

Prvním krokem by samozřejmě mělo být logicky vyzkoušení vynechání zmíněných rizikových potravin z jídelníčku. Pokud i po delší době bez jejich konzumace budete stále cítit problémy nebo se vám budou po zažehnání neustále navracet, měli byste navštívit svého lékaře, který vám předepíše nejvhodnější léčbu.

Zdroj: Healthline.com