Krása

Ornamenty ve vlasech muži

Ornamenty ve vlasech muži

Podholení je trendem posledních let. Rebelský nádech mu propůjčuje  i vyholení ornamentů. Jak je nosit?

Vyberte si vhodný účes a pamatujte na údržbu

Vlasy s vyholenými ornamenty či jinými motivy nosí dámy i pánové. Co se týče ryze mužských účesů, hodí se toto provedení pro všechny věkové kategorie. U kadeřníka je žádají jak chlapci v pubertě, tak i dospělí pánové. Vždy se jedná o originální způsob sebevyjádření.

Zaujala vás podobná možnost? Nejprve si musíte vybrat vhodný účes. Pro zkombinování s vyholením ornamentů se hodí celá řada pánských účesů. Například to může být:

  • Pompadour
  • Mohawk
  • Half-box
  • Undercut
  • Buzz Cut

Stejně tak musíte pamatovat na to, že poměrně výrazný bude obrazec hlavně v tmavších vlasech. Vytvořit jej ve světlém odstínu je náročnější.

Vlasy také velmi rychle odrůstají, vámi vybraný motiv tak může být záhy pryč. To je skvělé, pokud si chcete experiment pouze vyzkoušet. Plánujete-li ale podobný styling nosit dlouhodoběji, počítejte se skutečně velmi častými návštěvami kadeřníka, opravit se bude muset celý účes už po 2 týdnech.

Inspirace pro účesy s vyholenými ornamenty

Nejčastěji se nosí jednoduché vzory jako kříže nebo čistě abstraktní linie. Troufáte si na náročnější provedení a máte po ruce zkušenou kadeřnici, která je ochotná začít tvořit?

Tak věřte, že na sociálních sítích objevíte dokonce i složité realistické motivy, například v podobě ptáků nebo květin. Ty mohou vynikat i zajímavým 3D efektem. Podobný vzhled ale samozřejmě určitě není pro každého.

Pánové, kteří si nechávají záměrně vlasy v horní části, mohou také tyto partie nechat obarvit na některý výrazný odstín, například zelenou. Zaručeně vás tak v davu nikdo nepřehlédne.

Stejně tak můžete vyzkoušet další působivou změnu: Jednoduše s vyholováním ornamentů plynule pokračujte z vlasů do vousů. Ideální jsou pro podobný účel například hvězdičky. Podobně si též nechávají pánové v kombinaci s ornamentem ve vlasech i vyholovat v obočí tenkou linku či dvě.