KrásaVlasy

6 nejlepších účesů pro jemné vlasy 2024: Odstupňované střihy, lob nebo pixie?

6 nejlepších účesů pro jemné vlasy 2024: Odstupňované střihy, lob nebo pixie?

Když máte jemné vlasy, může být obtížné najít účes, který by vám seděl a zároveň vypadal objemně. Nicméně s několika triky a správným střihem mohou i jemné vlasy vypadat pevnější a objemnější. V tomto článku se tedy podíváme na 6 nejlepších účesů pro jemné vlasy, které vám pomohou dosáhnout vzhledu plných a zdravých vlasů.

Odstupňované střihy

Odstupňovaný střih se skládá z vrstev vlasů, které jsou stříhány v různých délkách, aby vytvořily zajímavý efekt. Tento střih může být subtilní, nebo odvážnější, v závislosti na preferencích nositelky. Odstupňovaný střih může být doplněn mnoha různými způsoby, jako jsou například kadeře.

Odstupňované střihy jsou vhodné pro různé délky vlasů, a mohou být přizpůsobeny různým typům tváří. Tento střih je též vhodný pro všechny věkové skupiny – umožní vypadat mladší a svěží. 

Lob

Lob střih vlasů je moderní účes, který kombinuje praktičnost bobu s lehkostí a volností, kterou nabízejí delší účesy. Lob střih obvykle dosahuje do výšky ramen, ale může mít různé délky v závislosti na preferencích nositelky. Loby často bývají doplněny lehkými vrstvami, které dodávají vlasům zajímavější texturu. Pokud tedy hledáte moderní a univerzální účes pro své jemné vlasy, tak lob je vynikající volbou.

Bob

Krátce střižený účes s rovnými konci, tedy takzvaný bob, dokáže jako mávnutím kouzelného proutku pomoci zvýraznit objem jemných vlasů. Tento účes je také snadno udržovatelný a může být snadno upraven podle vašich preferencí. Je však potřeba brát v potaz to, že se jedná o krátký účes, jenž se hodí zejména pro ženy s kulatějším tvarem obličeje. 

Beach waves (plážové vlny)

Plážové vlny jsou velmi moderním a elegantním účesem, jenž dokáže dodat vskutku majestátní objem i těm nejjemnějším vlasům. Tyto vlnky, dle nichž je účes pojmenován, mohou být vytvořeny pomocí vyhřívaných vlasových válečků nebo kulmy, a mohou být doplněny lakem na vlasy pro dodatečnou fixaci.

Mikádo s ofinou

Tento účes je charakteristický krátce střiženými vlasy, jež bývají v konečcích natočeny směrem dovnitř. K tomuto účesu se též často přidává ofina – ta zvýrazní objem vlasů v oblasti čela a dodá účesu trochu zábavnosti. Výhodou je i to, že mikádo s ofinou je snadno udržovatelné a může být snadno upravováno pomocí přípravků na styling.

Pixie

Pixie střih je charakteristický kratšími vlasy na temeni hlavy a delšími vlasy po stranách, které jsou navíc stříhány do asymetrického stylu. Tento účes je vhodný pro různé tvary obličejů a může být snadno stylizován pomocí různých vlasových produktů, jako jsou kupříkladu vosky, gely nebo pěny. 

Pokud tedy hledáte krátký, moderní a snadno udržovatelný účes pro své jemné vlasy, tak pixie střih je určitě jednou z nejlepších možností.