Vlasy

Tmavě šedé vlasy: bude to trend do roku 2024?

Tmavě šedé vlasy: bude to trend do roku 2024?

Šedovlasých žen přibývá. Ty starší spoléhají na přirozenost, mladší dámy si dříve obávané „stříbro“ nechávají vytvořit u kadeřnic. Co rozhoduje o tom, jak budou vaše vlasy vypadat a existuje přirozeně tmavě šedá barva?

Proč vlasy šediví a jak

Šedé ani bílé vlasy nejsou tvořeny šedým či bílým pigmentem. Ve skutečnosti se u nich naopak projevuje absence pigmentu, který se nazývá melanin. Od vlasu se pak specificky odráží světlo, což způsobuje známý stříbrný či šedý odstín.

V případě, že se rozhodnete nechat šedivění svému osudu a vlastní genetické výbavě, jde o moudrou volbu. Prakticky se totiž nemusíte obávat toho, že by vám výsledný odstín neslušel. Vizážisté se shodují na tom, že barva i po zešednutí odpovídá vašemu barevnému typu. Ty jsou tvořeny dvěma skupinami:

  • teplé typy – jaro a podzim
  • studené typy – zima a léto

Pakliže se rozhodnete naopak přírodě trochu „pomoci“ například promelírováním, možností už máte víc. I tady byste se stále měla držet v intencích své barevné palety. A to i přesto, že se vám může zdát, že s věkem vám lichotí jiné barvy.

Dáno je to tím, že pigment do určité míry vymizí nejen z vlasů, ale i z očí, rtů a pokožky. Podtón se však nezmění nijak. Je tedy vyloučeno, že byste věkem „přepadla“ ze studené do teplé barevné škály a naopak.

Jak se proměňuje šedá s věkem a co dokáže kadeřník

Co se týče škály šedé, je velmi variabilní. Sahá od kombinace v odstínu tzv. sůl a pepř přes ocelově šedou, šampaňskou, stříbrnou, platinovou až po čistě bílou. Stříbrné až bílé budou nakonec všechny vlasy.

U v tuzemsku převládajících chladných barevných typů je pravděpodobné, že se s postupujícím věkem ve své kštici dočkají spíše ocelově šedé nebo čistě bílé. Pokud jste zástupkyní teplého typu, vaše kadeře po zešedivění zůstanou spíše krémové. Celkový vzhled se však samozřejmě bude proměňovat pozvolna dle toho, jak se bude procento šedých vlasů postupně zvyšovat.

Tmavě šedá, která působí spíše jako vybledlá černá, je barvou, kterou docílíte naopak primárně u kadeřníka. Dovolit si ji mohou i mladší ročníky, které se nemusejí bát toho, že by se stříbřitou hřívou působily starší než ve skutečnosti.