Další

V Česku končí v roce 2024 oblíbený obchod – Milovali jsme ho, ale už se nevrátí!

V Česku končí v roce 2024 oblíbený obchod – Milovali jsme ho, ale už se nevrátí!

Slavné britské hračkářství Hamleys v České republice končí. Je vám to líto a vaše děti už začínají ronit slzy? Stop! Není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Český investor (společnost Inexad) se pouze nedohodl na licenci. Hračkářství ale bude fungovat dál. Jen už bez loga Hamleys a také v trochu jiné podobě.

Hračkářství Hamleys

Nejstarší hračkářství světa s názvem Hamleys otevřelo v Praze na Příkopech v roce 2016 a byla to velká událost. V budově bývalé ČSOB vzniklo obrovské dětské království. Na více než šesti tisící metrech čtverečních si děti mohly nejen prohlédnout (a koupit) hračky, ale také se pobavit. Jak? Třeba jízdou na benátském kolotoči nebo jízdou na tobogánu vedoucím z prvního patra až do přízemí.

V Hamleys však nechyběly ani další atrakce jako například malý vodní svět nebo piano namalované na zemi, které hraje, když se po něm proběhnete. Zkrátka nezůstali ani ti nejmenší, pro které zde vznikla bezpečná a měkká hernička. Milovníci lega se mohli ponořit do bazénku plného kostek.

Zrcadlové bludiště a motýlí svět

Aby toho nebylo málo, součástí Hamleys se stalo i zrcadlové bludiště, ze kterého se jen tak někdo nevymotá a pestrobarevný motýlí svět, ve kterém lze motýly pozorovat úplně zblízka. Pokud jste chtěli, aby si vám motýl sedl na rameno, stačilo si vzít třeba žluté nebo červené tričko a bylo to. Motýli barvy milují.

Změny Na Příkopech

Pravidelní návštěvníci si prvních změn mohli všimnout už po Vánocích, kdy z obchodu začaly pomalu mizet produkty značky Hamleys a nejrůznější bannery. Jinak ale vše zůstalo při starém.

Zdá se, že už v minulosti chodila většina rodin s dětmi do Hamleys především za zábavou a nikoliv za nákupy, a tak to zůstane i teď. Hamleys se nově jmenuje The Playground a The Playground se prezentuje především jako indoor zábavní centrum. Nebojte, hračky (a mnoho dalšího) tu ale seženete i nadále.

Zábava pro děti i dospělé

The Playground se chce zaměřit nejen na děti (ty budou moci v zábavním centru například i přespat), ale i na dospělé. Atrakce má v plánu obměňovat a neustále přicházet s novinkami. V plánu je i nová kavárna nebo program pro firmy, které si v The Playground naplánují teambuilding.