Krása

Krátké účesy pro jemné vlasy

Krátké účesy pro jemné vlasy

Tato kombinace je jedna z nejsložitějších. Když si totiž vlasy ustřihnete příliš na krátko a nedbáte na to, že máte jemné vlasy, mohou tyto účesy dopadnout opravdu špatně a nemusí vám vůbec slušet tak, jak jste si původně představovali. Máme pro vás tyto dva tipy na účesy, díky kterým ani nebude poznat, že jste majitelkou jemných vlasů a budete tak dostávat spousty komplimentů

Tajemné sestříhání

Účes, díky kterému do vlasů dostanete více objemu a bude vypadat, že vlasů máte více, jsou opravdu krátké sestříhané účesy. Díky nim vynikne váš krk a vrstvy na vlasech vytvoří iluzi více vlasů.

Účesy pro tyto střihy jsou velmi složité, protože často není ani jak účes vytvořit. Krásné ozvláštnění jsou však čelenky, různé ozdobné sponky a tak podobně. Hrát si můžete také s barvou, která vám pomůže vytvořit na vlasech efekt stínů a tím také dojem většího objemu. Vždy záleží na typu střihu, který zvolíte, a také na vaší odvaze co se týče barvy.

Vlnky, vlny a lokny

Dalším způsobem, jak do jemných a možná i zplihlých vlasů dostat objem je navlnit si je. Ze středně krátkých vlasů se tak dají po navlnění vytvořit krásné účesy. Jeden z nejjednodušších účesů, který bude z krátkých vlnitých vlasů naprosto okouzlující, je rozpuštěný s pramínky sepnutými vzadu na hlavě nějakou ozdobnou sponou.

Budete potřebovat pouze pár malých gumiček a pěknou sponu. Z vaší ofiny nebo z přední části vašich vlasů si oddělte na každé straně pramínek vlasů. Tyto vlasy jednoduše stáčejte směrem dozadu po obou stranách a připněte je vzadu sponou. Kromě toho, pokud máte více času, můžete zkusit z pramínku uplést i copánky. Zde je postup téměř stejný jako u předchozího jen copánky pleťte postupně, zajistěte si je gumičkami a vzadu po sundání gumiček spojte sponou.

Jak můžete vidět, účesy pro jemné vlasy jsou velmi jednoduché a slušivé, a tak se nemusíte bát, že byste je nezvládli. Každý, kdo někdy pracoval s gumičkou na vlasy totiž s těmito účesy nebude mít problém.