Krása

Jaká barva chytne na černé vlasy

Jaká barva chytne na černé vlasy

Jste černovláskou a toužíte po změně image? Není to nesplnitelný sen, musíte si ale být vědoma některých úskalí. Jaká barva chytne na černé vlasy?

Nejsilnější „zbraní“ je odbarvovač

Velmi všeobecně můžeme říci, že černou barvu není jednoduše možné přebarvit na jiný odstín klasickou permanentní barvou. Dočkáte se maximálně lehkého odlesku.

Pakliže tak toužíte po změně barvy, zbývá vám jediná možnost: Projít procesem zesvětlení. Ať už máte jako vysněný odstín elegantní blond, případně byste ráda pouze zesvětlení na přirozenou hnědou nebo je vaším přáním rovnou extravagantní červená, cesta je vždy stejná: Musíte získat světlý podklad. Na ten následně aplikujete požadovaný odstín.

Platí to jak pro přírodní černou, tak i pro tu, ke které jste si „pomohla“ chemickou barvou. A pozor, zejména v okamžiku, kdy jste si vlasy dlouhá léta barvila, jsou v nich v podstatě navrstveny pigmenty. Zesvětlení tak může být náročným úkolem dokonce i pro zkušeného kadeřníka.

V takovém případě byste se měla určitě vyvarovat jakýchkoli domácích experimentů. Nabídka odbarvovačů a zesvětlovačů v drogerii je sice poměrně pestrá, ale místo žádoucího výsledku se můžete dočkat spíše nepěkně oranžového odstínu, případně bude odbarvení nerovnoměrné.

Když si nechcete ničit vlasy

Odbarvováním navíc dostanou vaše vlasy značně „zabrat“ a utrpí jejich kvalita. Vaše kadeře budou slabé, roztřepené a lámavé. V krajním případě si je můžete i spálit. Pokud se tak k tomuto postupu rozhodnete, svěřte se zkušenému kadeřníkovi.

Toužíte po změně svého vzhledu a do drastického odbarvování se vám úplně nechce? V domácích podmínkách můžete vyzkoušet i dočasné barvy na vlasy ve spreji. Ty neobsahují amoniak nebo peroxid, fungují tak odlišně než klasické permanentní barvy. Vlasové vlákno obalí pigmentem pouze na povrchu. Proto se barva v krátkém čase vymyje.

Obejdete se při jejich použití i bez zesvětlení pramenů, některé z nich byly totiž navrženy speciálně k tomu, aby vynikly i na tmavých vlasech. V Česku je na trh dodává například značka L’Oréal Paris.