Zdraví

Jak vypadá opar v oku

Jak vypadá opar v oku

Opar se nejčastěji vyskytuje na rtech, ale může se projevit i na jiných částech lidského těla. Jednou z nich je například i oko. V následujícím článku si rozebereme jak vypadá opar v oku a jak ho můžete relativně snadno identifikovat.

Dva typy oparů v oku

Hned v úvodu musíme pro lepší orientaci konstatovat, že existují dva druhy oparů, které se mohou v oku vyskytnout.

Prvním druhem oparu je herpes typu 1, který často napadá obličej a vytváří puchýře na postižených místech. Naproti tomu herpes typu 2 se na očích vyskytuje s menší pravděpodobností. V těle ho má během většina lidí, ale ne každému se projevuje s příznaky.

Zdroj: Dračí krev – recenze a naše osobní zkušenosti

Symptomy aneb jak vypadá opar v oku

Oba zmíněné druhy oparů mají podobné příznaky které si rozebereme v následujících řádcích. Příznaky se obvykle vyskytují pouze na jednom oku, ale zároveň platí, že jedno bývá často více zasažené.

Opar pak můžete poznat nejčastěji podle následujících příznaků:

  • pocit, že je něco v oku
  • bolesti hlavy
  • citlivost na světlo
  • zarudnutí
  • slzení

Objevit se mohou také opary na víčkách, které připomínají vyrážku s drobnými puchýřky. Pokud virus postihne rohovku, vnitřek oka nebo sítnici, může docházet ke zhoršení viditelnosti.

Pozitivním faktem je, že i přes veškeré problémy plynoucí z oparu v oku obvykle není tento projev virusu příliš bolestivý. Ačkoliv na pohled může vypadat velmi, že budí velmi intenzivní bolest, ve skutečnosti bolestivost nebývá hlavním problémem.

Zdroj: medicalnewstoday.com