Zdraví

Jak dlouho bolí břicho po kolonoskopii

Jak dlouho bolí břicho po kolonoskopii

Kolonoskopie je nepříjemným vyšetřením, které bohužel může občas přinášet určité nepříjemnosti. Protože se k nám často dostával dotaz, jak dlouho bolí břicho po kolonoskopii, rozhodli jsme se pro vás připravit článek odpovídající na vaše otázky.

Kolonoskopie a bolest břicha

V některých případech může vyšetření způsobit mírné křeče a nadýmání. Pacienti mohou mít pocit podobný běžnému nadýmání, který je spojený s vnikem vzduchu do střev během procedury. Tyto příznaky by však neměly trvat déle než 1-2 dny po zákroku.

Mohlo by vás také zajímat: Krupicová kaše před kolonoskopií

Vyjímečně (pokud lékař při kolonoskopii odebírá také vzorek tkáně) může dojít také k mírnému krvácení konečníku nebo výskytu krve ve stolici, což může být spojeno s určitou mírou bolesti. I zde pak platí, že vlivem kontaktu se střevem a konečníkem můžete v těchto oblastech cítit v rozmezí jednoho až dvou dnů po vyšetření určitý nekomfort či bolesti.

Ve velmi malém procentu případů může dojít i k dalším příznakům spojeným s bolestmi. Jedná se například o:

  • závratě
  • horečky
  • časté a intenzivní krvácení
  • zvracení
  • silné křeče a bolest

Všechny tyto příznaky jsou signálem k tomu, abyste ihned navštívili svého doktora a poradili se s ním o dalším postupu.

Vše konzultujte s lékařem

Pokud nepříjemnosti přetrvávají nebo je bolest břicha intenzivní, měli byste vyhledat pomoc lékaře, který vám vyšetření prováděl. Každý pacient přináší individuální specifikace a doktor vám pomůže přímo s vaším konkrétním případem lépe než jakékoliv obecné poučky.

Zdroj: spirehealthcare.com