Zdraví

Jak poznat zarůstající nehet

Jak poznat zarůstající nehet

Zarostlý nehet může nadělat spoustu nepříjemností a problémů. Přestože se nejedná o nikterak výrazný zdravotní problém, jistě ho každý z nás podstupuje jen velmi nerad. V následujícím článku si rozebereme jak poznat zarůstající nehet včas a co nejdříve odstranit potenciální nepříjemnosti.

Oteklá, červená kůže na straně nehtu

Ať už se jedná o nehet na ruce nebo noze, jedním z nejčastějších příznaků je zarudnutí a otok kůže na straně nehtu. Oba projevy se samozřejmě objevují pouze na straně, kde nehet zarůstá, takže je možné problém snadno odlišit od jiných potenciálně zaměnitelných.

Bolest a citlivost v postiženém místě

Dalším projevem, který je bohužel velmi nepříjemný, ale také velmi častý je intenzivní bolest projevující se v místě zarůstání. Obvykle je bolest poměrně stálá a bodavá a může dokonce ovlivnit i vaši chůzi. Často se také zintenzivňuje při nošení obuvi, která na místo vytváří tlak, čímž dochází k dalšímu zhoršování problému.

Mohlo by vás také zajímat: Jak odstranit mazovou zátku

Přítomnost krve nebo hnisu na nehtu

Pokud je zarůstání v pokročilé fázi, může dojít k takovému podráždění daného místa, že z něj začne vytékat krev nebo při zanícení dokonce i hnis. V tomto případě je vhodné vyhledat odbornou pomoc a problém začít co nejrychleji řešit.

Porovnání se zdravým nehtem

Pokud si nejste jistí, zda se jedná skutečně o zarostlý nehet, můžete problém poměrně spolehlivě identifikovat také prostřednictvím porovnání postiženého prstu s prstem na druhé noze. Pokud je podstatně větší, zarudlejší nebo vykazuje více znaků z výše zmíněných, může to pro vás být výrazným identifikačním znamením.

Zdroj: Footanklecenters.com