Krása

Jak odstranit barvu na vlasy z vlasů: 3 jednoduché tipy

Jak odstranit barvu na vlasy z vlasů: 3 jednoduché tipy

Při výběru barvy jste neměli zrovna šťastnou ruku a výsledný odstín není úplně podle vašich představ. Jak odstranit barvu na vlasy z vlasů, když to nedopadlo podle plánu? V tomto článku vám poradíme, jak se nechtěné barvy co nejdříve zbavit.

Jak odstranit barvu na vlasy z vlasů?

Stát se to může každému. Naštěstí existují způsoby, jak se nežádoucí barvy zbavit – a to dokonce v domácích podmínkách. Běžným způsobem, jak odstranit přebytečnou barvu, je použít vitamín C. Nejlépe uděláte, když sáhnete po rozpustných tabletách. Ty vložte do sáčku a rozdrťte například válečkem na těsto. 

Prášek poté smíchejte s horkou vodou tak, aby vám vznikla pasta. Pastu naneste na vlasy a nechte několik minut působit. S ohledem na sytost odstínu aplikujte opakovaně. Efekt podpoříte nasazením koupací čepice na hlavu.

Babské rady na odstranění barvy na vlasy

Babičky si vždycky dokázaly poradit. Není se čemu divit, že věděly, co pomůže na nežádoucí barvu na vlasech. Mezi jejich rady, jak odstranit barvu na vlasy z vlasů, tak patří například použití:

  • Octu
  • Jedlé sody
  • Jaru na nádobí

Ocet

Smíchejte ocet s horkou vodou a tento výplach poté naneste na vlasy. Jelikož ocet vlasová vlákna hodně vysuší, je dobré vlasy po jeho aplikaci ošetřit olejovým zábalem. Taková olejová maska, například z kokosového oleje, nejenže zbaví vlasy následků po octu, ale pomůže i odstranit přebytečnou barvu.

Jedlá soda

Také jedlá soda může být nápomocná. Stačí smíchat jedlou sodu s šamponem na vlasy v takovém množství, aby vám vznikla hutnější kaše. Kaši naneste na vlasy, zakryjte čepicí a nechte působit alespoň hodinu. Poté umyjte běžným způsobem.

Jar na nádobí

Chcete radu, jak odstranit barvu na vlasy z vlasů? Zkusit můžete i přípravek na nádobí. Smíchejte jar na nádobí s šamponem a následně si touto směsí vlasy umyjte. Nelekejte se, vlasy budou poté sušší. Kombinace jaru na nádobí a šamponu pomůže zbavit vaše vlasy nechtěné barvy.