Krása

Jak na kudrnaté vlasy z copánků: Jednoduchý návod

Jak na kudrnaté vlasy z copánků: Jednoduchý návod

Toužíte po krásných kudrnatých vlasech, ale nemáte zrovna k dispozici kulmu? Nebo ji máte, ale bojíte se, že si častou tepelnou úpravou vaše vlasy poškodíte? Nemějte strach! Existují i šetrné způsoby, jejichž použití je zcela bezpečné.

Zapleťte si copánky

Chcete si vytvořit kudrnaté vlasy z copánků, ale nevíte jak na to? Zde je pro vás jednoduchý návod. 

  • Vlhké vlasy si rozčešte
  • Rozdělte je pěšinkou na dvě poloviny
  • Horní část vlasů rozdělte na tři prameny a ty střídavě překládejte přes sebe 
  • Ke každému pramenu vždy přidejte část volných vlasů
  • Sepněte na konci gumičkou
  • Postup opakujte i na druhé straně
  • Nechte copánky zapletené přes noc
  • Rozpuštěné vlasy ráno prsty pročešte a zafixujte lakem

Vlhké vlasy si nejprve pořádně rozčešte. Pro lepší výdrž je vhodné ošetřit vlasy před zaplétáním přípravkem, který pojistí budoucí výdrž vln (například tužidlo). Není to však zcela nutné. Pokud vám vlny drží dobře i bez toho, můžete tento krok klidně vynechat.

Následně si rozdělte vlasy nahoře uprostřed hlavy pěšinkou na dvě části. Jednu z nich sepněte gumičkou, aby vám nepřekážela. Budete nyní pracovat pouze s tou druhou.

Vrchní část vlasů rozdělte na tři díly, a ty začněte zaplétat. Pravý pramen přeložte přes prostřední, poté levý přes prostřední a postup opakujte. Pokud chcete mít vlasy zapletené, a pro vytvoření kudrnatých vlasů z copánků se to hodí, je nutné vždy k pramenu, který budete překládat před prostřední přidat část doposud volných vlasů.

Po uschnutí vlasy rozpleťte. Pokud nechcete mít lví hřívu, nepoužívejte na rozčesání hřeben. Pouze prsty upravte vlny do požadovaného tvaru. Výsledný účes můžete přelakovat.

Zkuste to jinak: trend pásků od županu

Pokud chcete vlny bez použití tepla, ale kudrnaté vlasy z copánků nejsou pro vás to pravé ořechové, zkuste použít pásek od županu. Postup je velmi jednoduchý a návodů najdete na internetu spoustu. 

Shrnutí

Pamatujte, že tyto metody potřebují svůj čas.  Pokud jim ho nedopřejete dostatek a budete se snažit rozplétat vlasy ještě vlhké, účes vám nevydrží. Abyste si vytvořili krásné kudrnaté vlasy z copánků bez použití kulmy, je ideální nechat vlasy zapletené přes noc.