Zdraví

Jak dlouho trvá trhání osmiček

Jak dlouho trvá trhání osmiček

Čeká vás zákrok s vytržením osmiček a nevíte, na co se připravit? Často se nás ptáte, jak dlouho trhání osmiček trvá, a proto jsme pro vás na toto téma sepsali krátký článek obsahující všechny důležité informace.

Jak dlouho trvá vytržení jedné osmičky?

Jdete na vytržení pouze jednoho zubu moudrosti? Pak bude doba zákroku samozřejmě kratší. Ačkoliv je délka trhání značně individuální a odvíjí se od možných problémů či specifikací každého pacienta, můžete očekávat, že se bude pohybovat okolo půl hodiny. Dobrou zprávou je, že díky umrtvení není samotný proces trhání bolestivý.

Jak dlouho trvá trhání osmiček v případě většího počtu najednou?

Jestliže se rozhodnete pro trhání všech osmiček najednou, strávíte v zubařském křesle samozřejmě více času. Na druhou stranu podstoupit jeden zákrok bude vždy celkově časově méně náročné, než podstoupit čtyři dílčí. Navíc se vyhnete i nutnosti opakovaného podávání anestetik a analgetik.

I zde samozřejmě platí, že doba zákroku je značně individuální, ale v průměru se obvykle pohybuje mezi jednou až dvěma hodinami.

Rozhodnout se můžete také pro variantu vytržení dvou osmiček najednou, kde se délka trhání v drtivé většině případů. opět úměrně zkracuje.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Informujte se u svého zubaře

Jak již bylo řečeno všechny zmíněné údaje jsou značně individuální a mohou se výrazně lišit podle specifikací každého pacienta. Pokud tedy chcete vědět, jak dlouho bude trhání osmiček trvat přímo ve vašem individuálním případě, zeptejte se před samotným zákrokem svého zubaře, který vám bude určitě schopný předat specifičtější údaj.

Zdroj: nhs.uk