Krása

Černé nehty: Inspirace pro rok 2024

Černé nehty: Inspirace pro rok 2024

Černé nehty rozhodně nepatří jen do pubertálního věku. Vypadat s nimi můžete i elegantně a vkusně. Jak tuto barvu nosit? Přinášíme várku trendy inspirace pro letošní rok.

Když černé nehty, tak raději krátké

Černá barva je sama o sobě velmi výrazné. Dejte proto přednost nehtům střiženým krátce. Výhoda tkví v tom, že si můžete s klidem ponechat i vlastní a ušetřit čas i peníze za ty gelové. Stačí je mít zapilované do pravidelného tvaru a samozřejmě čisté.

Pokud jste přece jen zvyklá na gelové nehty, například proto, že lak nemáte čas pravidelně upravovat, určitě to s délkou nepřežeňte. V černé by mohla vaše manikúra působit až vulgárně.

Vyzkoušejte například:

  • matná černá se siluetou tváře
  • souhvězdí na nehtech
  • ohnivé nehty

Matná černá se siluetou tváře

Černá vyhlíží v matném provedení velice elegantně. Současná nehtová inspirace se ale jenom s ní rozhodně nespokojí. Ozvláštnit ji můžete kontrastní bílou. Nail art, který rezonuje sociálními sítěmi, využívá jednoduchou kresbu v podobě siluety tváře. Podobná manikúra vyžaduje poměrně pevnou ruku. Pokud si na ni nevěříte, sáhněte po již připravených obtiscích.

Souhvězdí na nehtech

Vesmír představuje vzdálený svět plný tajemství. Trochu z něj dokážete přenést i na nehty. Ve vaší manikúře se tak může ukrývat i hluboká symbolika. Ostatně některé kreativní nehtařky si překreslují souhvězdí i přesně podle svého znamení. Pro větší nositelnost tohoto designu doporučujeme namalovat motiv pouze jeden nehet. Ostatní ponechte čistě černé, nebo jen v designu náhodných teček připomínajících vzdálené hvězdy na obloze.

Ohnivé nehty

Tzv. flame nail art je v různých podobách trendem už delší dobu. Na nehty se v jeho rámci malují plameny. Jde o poměrně jednoduchý druh nehtového designu, který zvládnou i méně zručné dámy. Pokud ovšem nedisponujete patřičnou šikovností, pořiďte si nálepky na nehty. Nejlépe vypadají tyto kresby v kombinaci černé základní barvy a zlaté kresby. Tento kontrast je jednoduchý a efektní. Umocnit jeho výraznost můžete i špičatými nehty.