Nezařazené

Domácí oblečení pro seniory: Tipy pro rok 2024

Domácí oblečení pro seniory: Tipy pro rok 2024

Na úvod se hodí říct, že není senior jako senior. Nelze mezi sebou porovnávat vitální šedesátníky s jejich o mnoho staršími a často i nemocnými „kolegy“. Senioři jsou velmi široká heterogenní skupina a není možné ani správné házet je všechny do jednoho pytle. Co zohlednit při výběru vhodného domácího oblečení pro seniory?

  • Kvalitní materiály i slušivé střihy
  • Sladěné barvy bez nevhodných nápisů a infantilních obrázků
  • Slušivé kombinace základních kousků

Důraz na pohodlí je důležitý

Domácí oblečení pro seniory by mělo být stejně jako pro všechny ostatní skupiny především pohodlné. Není důvod doma trávit čas v oblečení, v němž se necítíte dobře a pohodlně. Senioři navíc nezřídka kdy tráví v porovnání s mladšími ročníky doma daleko víc čas, a proto na výběru jejich domácího oblečení o to více záleží.

I pohodlí může působit elegantně

Pro mnoho lidí však slovo pohodlí evokuje vytahané tričko a tepláky a dvě čísla větší, než potřebují. To je ale úplně mylná představa. Pohodlí nedělá nevhodně zvolená velikost. Ba právě naopak. Pohodlné oblečení by mělo dobře padnou vaší postavě a platí to i pro domácí oblečení pro seniory.

Ideální je volit obyčejná ale kvalitní bavlněná trička s příměsí elastanu a doplnit je padnoucími tepláky, legínami či jinými volnočasovými kalhotami. Vždy je vhodné přihlédnout k tvaru vaší postavy a respektovat jej.

V chladnějších měsících svůj outfit doplňte o pěkný svetr či kardigan. Pletené kousky oblečení si pořizujte ideálně vlněné nebo kašmírové. Vydrží vám velice dlouho a zahřejí tak, jak polyester ne.

Čemu se vyhnout

Pokud chcete působit i v domácím oblečení jako elegantní dáma či gentleman, vyhněte se všemu oblečení, které je seprané, flekaté, vytahané či děravé. Podobně nevhodné jsou také různé infantilní obrázky a vzory. Ty přenechte teenagerům.