Krása

Domácí masky na vlasy pro růst

Domácí masky na vlasy pro růst

Podpořit růst svých vlasů můžete různými metodami. Pokud se nechcete spoléhat jen na přípravky z drogerie, existují i domácí recepty. Které musíte vyzkoušet?

Využijte domácí masky na vlasy

Domácí masky nejsou jenom výsadou přírodních žen. Ve svém repertoáru je mají dokonce i věhlasní vlasoví stylisté, kteří pečují o kadeře celebritám. Občas zkrátka není na škodu podpořit růst vlasů i touto cestou. Zkuste třeba následující recepty:

Maska s kokosovým olejem a bílým jogurtem

Jednou z vděčných přísad, které vašim vlasům dodají potřebnou hydrataci a podpoří jejich růst, jsou oleje. Použít můžete různé druhy, například kokosový. Stačí 1 lžičku smíchat se šťávou z 1 citronu, 1/2 šálku bílého jogurtu a 1 vejcem.

Kokosový olej a jogurt poslouží jako hydratační složky, vejce, které je v této masce dále obsaženo, zase vašim kadeřím zařídí pořádnou „nálož“ vitamínů. Masku nechte působit přibližně 15 až 20 minut, a to nejlépe pod ručníkem. Následně ji opláchněte a použijte šampon jako obvykle.

Mohlo by vás také zajímat: Srovnání masek na vlasy

Maska s kokosovým olejem a se skořicí

Účinky kokosového oleje můžete podpořit i jinými přísadami. K vytvoření účinné masky vám totiž stačí pouhá 1 lžička skořice.

Toto koření podporuje růst a sílu vlasů, zatímco kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které napomáhají k další obnově vaší hřívy. Masku naneste ke kořínkům a nechte působit přibližně 30 až 45 minut. Poté smyjte teplou vodou.

Maska s medem a avokádem

Ve své kuchyni najdete mnohem více ingrediencí, které představují doslova vitamínovou bombu pro vaše vlasy. Patří mezi ně hlavně med, který účinně ošetří roztřepené konečky nebo avokádo obsahující podíl zdravých tuků a biotinu. Díky tomu vaše vlasy hydratuje a vyživí. Banán zase obsahuje oxid křemičitý, který je posílí.

Potřebovat budete 1 lžíci medu, 1 lžíci avokáda, 1 lžíci bílého jogurtu, 1 lžíci hnědého cukru, 1 lžíci banánu a 1 lžíci jablečného octa. Vše ve vhodné misce smíchejte do homogenní hmoty a naneste do vlasů. Navlékněte si igelitovou čepici a nechte působit cca 20 minut, poté smyjte.