Zdraví

Co zapisovat při Holteru

Co zapisovat při Holteru

Čeká vás Holterova monitorace a snažíte se zjistit všechny důležité informace? Pokud vás zajímá, co zapisovat při Holteru, připravili jsme pro vás článek, který odpoví na všechny vaše otázky.

Doporučení od lékaře

Hned na začátek článku je nutné konstatovat, že požadovaná struktura zápisů se může lišit u jednotlivých zdravotnických zařízení. Je proto nutné se o formátu zápisu informovat s lékařem, který by vám měl podat všechny důležité informace a poskytnout vám k vyplnění formulář, kde budou předepsané kolonky k vyplnění.

Informace o pacientovi

Do formuláře pravděpodobně budete muset v první řadě vypsat informace o své osobě, jako například celé jméno, rodné číslo nebo kód zdravotní pojišťovny.

Vykonané činnosti

Základem záznamu jsou samozřejmě vykonané činnosti během celého dne. Zahrnout byste měli s přesným časem nebo časovým rozsahem všechny aktivity (například čtení, uklízení, cvičení nebo běh). Zároveň je u každé aktivity důležité zaznamenat také polohu, ve které je vykonávána. Pokud tedy například odpočíváte na posteli, měli byste zaznamenat, že odpočinek probíhal v leže.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zhubnout prsty

Pocity

Kromě tělesného vypětí byste měli do listu zaznamenávat také vaše subjektivní pocity a objektivní projevy tělesných změn. Například pokud cítíte smutek, radost nebo jiné emoce, je vám zima nebo se nadměrně potíte, je důležité vše zaznamenat do přiloženého archu k příslušným časovým úsekům.

Užívané léky

V záznamovém listu bývá obvykle také prostor pro vyplnění léků, které užíváte. I u nich byste měli poskytnout co nejdetailnější popis skrze zápis přesných názvů.

Zdroj: Mayoclinic.org