Zdraví

Babské rady na opalování: 3 osvědčené tipy

Babské rady na opalování: 3 osvědčené tipy

Opalování by se dalo označit za nejoblíbenější letní disciplínu. Většina z nás v horkých měsících touží po zlatavě opálené pokožce, která působí velmi přitažlivě. Ve snaze dosáhnout kýženého efektu můžete vyzkoušet babské rady na opalování, které vaši snahu podpoří. O jaké rady jde?

Babské rady na opalování

Všichni víme, jak se opálit. Lehnout si na sluníčko a počkat, až jeho hřejivé paprsky udělají svoji práci. Není ale na škodu znát babské rady na opalování, které vám mohou pomoci dosáhnout ještě lepších výsledků. Babičky by vám třeba poradily zahájit opalování dopoledne, kdy je slunce nejsilnější. Vyhněte se ale slunění v pravé poledne, předejdete úpalu. Nevyjde-li vám poleženíčko na sluníčku během dopoledních hodin, vystavte se na sluníčku kolem čtvrté hodiny odpolední.

S opalováním to nepřehánějte

I když možná patříte k lidem, kteří slunění milují a vydrželi by na sluníčku klidně několik hodin, pamatujte, že se nic nemá přehánět. Mezi babské rady na opalování proto patří doporučení, abyste na sluníčku strávili maximálně dvě až tři hodiny.

Také je dobré opalování přizpůsobit typu pokožky, který máte. Zatímco někdo je světlejší typ, někdo je typ tmavší. Držte se tohoto doporučení:

  • světlejší typy by měly používat opalovací krém s vyšším ochranným faktorem (50+)
  • tmavší typy mohou sáhnout po přípravcích s nižším ochranným faktorem

Dejte si pozor na spálení kůže

Chcete dosáhnout svůdně snědé pokožky? Neopalujte se ale na úkor vašeho zdraví a zdraví vaší pokožky. Střídejte proto pobyt na sluníčku s pobytem ve stínu. I tam se totiž můžete opálit, i když si to většina lidí neuvědomuje. Po určité době slunění také svoji pokožku zahalte, použijte k tomu třeba ručník nebo plážový župan. Předejdete spálení pokožky.

A co se týče výše zmíněných opalovacích přípravků, babské rady na opalování dbají důraz na to, abyste je na kůži aplikovali s předstihem. A to alespoň 30 (ideálně však 60) minut před tím, než se vystavíte na sluníčku.