Cviky a vybaveníZdraví

5 nejmodernějších technologií pro zdraví a fitness

5 nejmodernějších technologií pro zdraví a fitness

Moderní technologie pronikly do našeho života. Chytrý telefon má už dnes téměř každý. Víte ale, jaké moderní technologie vám mohou pomoci zhubnout, lépe se vyspat nebo díky čemu se vám příště bude sportovat s větší lehkostí a radostí?

1. Wearables váš trenér v hodinkách

Wearables je malá elektronika, kterou můžete mít při sobě celý den. Mohou to být chytré hodinky nebo třeba fitness náramky. A právě třeba v chytrých hodinkách můžete mít schovaného svého osobního trenéra, který hravě nahradí toho lidského. Co umí? Naplánuje vám tréninky, počítá s vaší aktuální kondicí. Je-li pro vás trénink náročný, naplánuje vám vše jinak. A to není zdaleka vše.

2. Fitness ve virtuálním světě

Virtuální realita není jen o hraní her, dokáže vám i zpestřit cvičení. Stačí si nasadit brýle a rázem se ocitnete třeba ve virtuálním boxovacím ringu. Vyzkoušejte například pohybovou českou hru Beat Saber. V té se do rytmu hudby a za pomoci světelných mečů rozsekávají kostky. Ručíme vám za to, že se zapotíte.

3. EMS – ten pravý impulz pro svaly

EMS je elektrická stimulace svalů. Svaly jsou aktivovány za pomoci elektrických impulsů, a to daleko častěji, než je schopno aktivovat je lidské tělo. Díky elektrickým impulsům pak svaly sílí a rostou.

4. Kryolipolýza

Chcete zhubnout a cítit se lépe? Vyzkoušejte kryolipolýzu. Jedná se o bezbolestné odbourání tukových buněk za pomoci mrazu. O zmrazení buněk se pak stará speciální přístroj. Kryolipolýza patří mezi nejefektivnější metody hubnutí, dokáže vás zbavit přebytečného tuku na břiše, na stehnech, ale i na dalších místech.

5. Spánková matrace

Lepší spánek vám zajistí inteligentní matrace s názvem Sleep Number 360. Ta se dokáže v reálném čase přizpůsobit poloze spící osoby. Nachází se v ní i malé elektrické topení, které zahřívá chodidla. Senzory zabudované v matraci vám pak poskytnou kompletní analýzu vašeho spánku.