Další

Nejmodernější jarní dekorace 2023

Nejmodernější jarní dekorace 2023

Jarní výzdoba domácnosti navazuje především na nejdůležitější svátky tohoto ročního období, kterými jsou Velikonoce, nemusí však nutně zkrášlovat váš byt pouze po toto krátké období. Cílem jarních dekorací je oživit příbytek ve stylu probouzející se přírody a vnést do něj aktuální venkovní atmosféru. Tradiční dekorace je tak možné vylepšit moderními přístupy, které odpovídají soudobým novinkám v oblasti interiérového designu. Na co se tedy letošního jara při výběru a tvorbě dekorací zaměřit?

Trendy letošního jara

Dekorativní předměty nebo interiérová řešení pro jarní období jsou obecně spojena především se snahou nějakým způsobem zkrášlit prostor domácnosti a vdechnout mu živoucí jarní charakter. Také proto lidé tradičně sahají po květinových vzorech či běžné velikonoční symbolice a dekorace běžně zahrnují květinové vázy, přírodniny či klasická zdobená vajíčka, sošky zajíčků, kuřátek apod. Současné trendy ovšem zahrnují následující specifika.

Barvy jara 2023

Ačkoliv obecný trendy ve výzdobě interiéru se orientuje především na jemné a přírodní odstíny, letošní jaro bude ve znamení kontrastů a vzorů. Hlavní letošní barvou je žlutá, kterou doplňují mátově zelená, růžová a fialová – objevit se mohou na vázách nebo různých doplňcích (deky, polštářky).

Barvy je možné kombinovat ve formě aplikací na dekoračních předmětech, zdobených kyticích nebo při barvení velikonočních vajíček – ty by měly být pro letošek spíše minimalistické a s klasickými vzory laděné do jedné barvy. Barevnost se všem podle dlouhodobého trendu preferuje spíše jemná až pastelová, neměly by ji rušit ostré hrany. Ideální je v tomto směru vybrat zajímavě tvarovanou vázu, kterou můžete doplnit jemnými živými nebo dekorativními kvítky.

Vzory a styly

Letošnímu jaru budou dominovat především oblé křivky a výrazné vzory ve stylu moderního retra. Ideální jsou kombinace barev do kontrastních ale klasických vzorů, jako jsou tečky a kostky, případně pruhy nebo vlnovky. Moderní vzhled mohou také dodávat materiály, ideálně huňaté aplikace, které budí dojem pohodlí. Velmi aktuální jsou plisované lampy, které odkazují právě na retro řešení osvětlení.

Jak se připravit na Velikonoce

Klíčovým cílem tvorby jarních dekorací ovšem budou velikonoční ozdoby, které by se letos měly kromě zmíněných principů nést v opravdu přírodním a minimalistickém duchu.

Nezbytnou součástí výzdoby by měl být věnec nebo váza s jarními kvítky a větvičkami dozdobená jemnými barevnými pentlemi a zavěšenými malovanými vajíčky.

Dekorace na stůl by měli respektovat obdobný trend a ideálně být založeny na stejných odstínech či bílé barvě a klasické velikonoční symbolice. Velkým hitem letošních Velikonoc jsou dekorace ze skládaného papíru – jednobarevné ve tvaru zajíčka, slepičky či vajíčka, které si můžete vyrobit sami, stejně tak lze sáhnout po ovčím rounu a zpracovat jej s velikonoční tématikou.

Na Velikonoce se můžete připravit také vytvořením zajímavé výzdoby stolu kombinované s tematickými zákusky. Ideální jsou v tomto směru dortíčky, které umožňují velmi variabilní dozdobení.