KrásaKrása a móda

Zúžení obličeje: 4+1 tip jak opticky zeštíhlit tvář

Zúžení obličeje: 4+1 tip jak opticky zeštíhlit tvář

Připadáte si v obličeji silnější? Máte pocit, že působíte baculatější? A rádi byste dosáhli optického zeštíhlení? Pak jste tady správně! Dáme vám tipy na zúžení obličeje, díky kterým bude vaše tvář vypadat hubenější.

Optické tipy a triky na zúžení obličeje

Není na škodu vědět, jak si třeba s pomocí líčidel dopomoci k opticky štíhlejší tváři. Bude to jen vaše tajemství, o kterém nemusí nikdo další vědět. Zkuste naše tipy na zúžení obličeje a uvidíte, že v odraze zrcadla okamžitě poznáte rozdíl.

  • Zvýraznění lícních kostí
  • Zeštíhlení nosu
  • Zvýraznění linie čelisti
  • Strobing
  • Zvýraznění očí

Tip první: zvýraznění lícních kostí

Sáhněte po matujícím make-upu nebo bronzeru (ideálně o dva odstíny tmavší, nežli je vaše přirozená barva pokožky) a poté našpulte rty. S pomocí štětce namalujte šikmou linku od prohlubně tváře směrem k uchu.

Tip druhý: zeštíhlení nosu

Jak vytvořit iluzi štíhlejšího nosu? I zde pomůže tmavší pudr nebo make-up. Produkt naneste na obě strany nosu a s pomocí projasňovače následně hřbet nosu zvýrazněte. Nos pak bude na pohled vypadat hubenější.

Tip třetí: zvýraznění linie čelisti

Vezměte do ruky měkký štětec a podél linie čelisti naneste bronzer. Dosáhnete tak zvýraznění, což pomůže zúžení obličeje. Pod bradu pak doporučujeme aplikovat tmavší odstín a rozetřít jej směrem dolů na krk. Tím dosáhnete optického prohloubení.

Tip čtvrtý: strobing

Nevíte, co je strobing? Jde o techniku využívající projasňující produkty ke zvýraznění středu obličeje. Díky tomu dojde ke zeštíhlujícímu efektu a tvář pak působí na pohled hubenější. Podél hřbetu nosu naneste projasňovač, ten aplikujte také doprostřed brady, na čelní kost a nad výkroj srdíčka horního rtu.

Tip pátý: zvýraznění očí

Na závěr našich tipů na optické zúžení obličeje ještě poradíme, abyste nechali prokouknout vaše oči. Nebojte se je zvýraznit za pomoci linek a objemové řasenky.