Horoskopy

Znamení bez citů: Která znamení jsou nejčastěji nejméně empatická?

Znamení bez citů: Která znamení jsou nejčastěji nejméně empatická?

Schopnost empatie a umění vcítit se do pocitu druhých jsou ve společnosti považovány za významnou cnost. Ne všichni ji však dokáží dostatečně projevit, a najdou se i tací, kterým se vysloveně příčí. Zatímco tak někteří lidé mnohdy upřednostní zájmy svých blízkých před těmi svými, jiní se nedostanou přes hranice vlastního ega. Není pak překvapením, že základ těchto povahových rysů je do značné míry podmíněn znamením zvěrokruhu. Kdo tedy podle horoskopu nejméně inklinuje k naslouchání druhých, a postrádá tak cit pro empatii ze všech nejvíce?

Beran

Ohniví, vášniví a panovační Berani disponují jen zřídkakdy schopnosti vcítění do ostatních lidí. Většinu času jsou zaměstnáni sami sebou, a zůstávají tak neteční vůči svému okolí. Pokud na ně navíc budete příliš tlačit, dokáží být až hrubí a neuctiví, a jejich slova mnohdy zabolí. Jediný případ, kdy jsou schopni projevit náznak zájmu o druhé, je tehdy, kdy z toho mohou mít sami prospěch. Nesnažte se s nimi soutěžit, jelikož to pouze podnítí jejich aroganci a nevraživost. Komunikace s Berany je tak zpravidla velmi vyčerpávající.

Býk

Býci si s sebou na cestě životem velmi často vlečou břemeno své minulosti. Zažili-li tedy někdy dříve drsné časy, odrazí se to i na jejich chladném chování a uzavírání se do sebe. Taktéž neumí příliš dobře odpouštět, což jim na schopnosti empatie příliš nepřidává. Na druhou stranu jsou však málokdy zákeřní, a tak se nemusíte obávat, že by na vás byli úmyslně nepříjemní. Nabídku ramene, o které se v případě nouze můžete opřít, však od Býků příliš nečekejte.

Střelec

Jen málokteré znamení je vůči svému okolí tolik lhostejné jako právě Střelci. Životem spíše proplouvají, než aby museli přispět svou troškou do mlýna, a toto chování se tak pochopitelně projevuje i ve společnosti. Typický Střelec tak působí jako sobec, jehož poslední starostí je řešit, jak se mají ostatní. Taktéž příliš nepočítejte s tím, že byste u nich pochodili s nabídkou kompromisu. Přes jejich tvrdohlavost totiž většinou nejede vlak.

Kozoroh

Od empatických lidí většinou čekáme, že nám v těžkých obdobích sami podají pomocnou ruku. Od Kozorohů však tato nabídka zpravidla nikdy nepřijde. I když se ocitnete na dne svých fyzických i psychických sil, budou Kozorozi raději stát opodál a užívat si pohled na to, jak se trápíte. Empatie je u nich nad rámec jejich komfortní zóny, a nezřídka se také stane, že vás dokonce přímo zradí. Není se ale čemu divit. Kozorozi jsou mnohdy ovládáni vlastními emocemi, a v podstatě tak nikdy nemají věci tak úplně pod kontrolou.

Tak jako všude v přírodě i v případě schopnosti pochopit své okolí existují mezi výše uvedenými znameními i světlé výjimky. Není tedy třeba ztrácet hlavu v případě, že jste se do tohoto znamení narodili, či pokud jste s těmito lidmi pravidelně v kontaktu. Vždy je ale lepší počítat s tím nejhorším scénářem – pouze tak budete připraveni na vše, co vám osud přichystá do cesty.