Vlasy

Zesvětlení hnědých vlasů: 4 zásady pro úspěšnou změnu

Zesvětlení hnědých vlasů: 4 zásady pro úspěšnou změnu

Změna je život, říkáte si. Platí ovšem, že byste se v některých změnách určitě neměla unáhlovat. Takovým příkladem jsou i vlasy. Měla byste právě vy vyzkoušet zesvětlení hnědých vlasů?

Zesvětlit hnědé vlasy, nebo ne?

Reálně je taková změna proveditelná prakticky pro každou ženu. Ostatně důkazem budiž celebrity, které se jeden večer procházejí po červeném koberci s tmavou hřívou, aby hned následující den překvapily v oslňující blond.

Slavné hvězdy mají ale v popisu práce poutat svým vzhledem pozornost a k ruce mají doslova armádu vlasových stylistů a dalších odborníků, pro které není nemožné téměř nic. Normální „smrtelnici“ čeká ale poněkud trnitější cesta.

Co všechno byste měla zvážit, než definitivně kývnete na zesvětlení hnědých vlasů? Zejména se jedná o:

  • stav vašich vlasů, případně dosavadní historie barvení
  • čas, který jste ochotná do proměny investovat
  • rozpočet, který máte na změnu vyhrazen
  • váš barevný typ, především podtón pleti a očí

Základní zásady pro úspěšné zesvětlení hnědých vlasů

Pokud se skutečně definitivně rozhodnete pro změnu image z brunetky na blondýnku, měla byste mít na paměti hlavně to, že je potřeba trpělivost. Vyhraďte si na celou proceduru alespoň několik hodin.

Majitelkám středně nebo světle hnědých vlasů může pro dosažení kýžené blond stačit zesvětlení o jeden až dva odstíny. Zesvětlení z tmavě hnědých vlasů je mnohem náročnější a určitě byste se o něj neměla pokoušet sama doma. Vlasy se mohou začít po neodborném zásahu lámat.

Snáze celý proces odbarvení lze zvládnout u dosud nebarvených vlasů. Zlikvidovat nánosy předešlých barev bývá těžší, a to zejména tehdy, pokud jste si dlouhé roky na vlasy vytrvale vrstvila přípravky z drogerie.

Ideálně se také snažte pro svoje vlasy udělat co nejvíc z hlediska péče. Zesvětlení je pro ně, jak už bylo naznačeno, mimořádně náročným procesem. Proto by měly vaše kadeře jednoduše být v co nejlepší kondici už před odbarvováním. Za oblíbenou ozdravnou kúru mezi kadeřníky i jejich klientkami platí hlavně Olaplex.