Krása a módaMóda

Oblečení na promoci jako host: vyhněte se faux pas!

Oblečení na promoci jako host: vyhněte se faux pas!

V životě každého z nás je jen několik skutečně významných a slavnostních okamžiků a promoce k nim bezesporu patří. Proto by měly outfity promujících studentů i jejich hostů odrážet slavnostní atmosféru této události. Na každé univerzitě a často i v rámci jednotlivých fakult se konkrétní průběh promocí zpravidla liší, vždy se však jedná o velmi formální událost.

Oblečení na promoci pro muže

Mužský doprovod promujícího studenta má zpravidla možnosti volby outfitu poměrně omezené. Pánský formální oděv je totiž v podstatě pouze jeden a kreativitu mohou pánové uplatnit jen v detailech. Respektujte, že promoce jsou skutečně velmi formální a slavnostní událost, a proto je nutné zvolit odpovídající oblečení.

Barevné košile nechte doma a sáhněte po bílé. Jedině bílá košile je totiž dostatečně formální. Zapomeňte také na to, že byste si nevzali sako. Na tento typ událostí, i přesto, že se často konají v létě, je naprosto nutné mít to nejformálnější, co v šatníku máte. A proto si oblečte kompletní oblek, pod něj si vezměte bílou košili a nezapomeňte ani kravatu nebo motýlka.

Oblečení na promoci pro ženy

V porovnání s muži mají ženy mnohem víc možností, co si na sebe obléct. I proto je pro ně volba vhodného outfitu náročnější. Na místě je volit umírněné outfity s formálnějšími kousky. Výborně se hodí šaty v délce po kolena, bez nápadného výstřihu, doplněné o lodičky nebo jinou vhodnou obuv.

Pokud preferujete kalhotové kostýmy, můžete si obléct i ten, přestože šaty jsou pro tento typ událostí přece jen o něco vhodnější. Případně můžete také sáhnout po vhodné sukni.

Čemu se vyhnout

Doma nechte veškeré domácí a sportovní oblečení, džíny a opatrně i s úpletovými šaty. Nesnažte se poutat pozornost příliš vyzývavými střihy bez ohledu na tom, zda se jedná o minisukně nebo obrovské výstřihy. Pánové by se také měli vyvarovat košilím s krátkými rukávy, barevným košilím a tak podobně.